Tarih: 21 Mayıs 2019 Konu Sayısı: 1470

Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı

Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı

Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı

Banyo duvarlarına kullanacağınız duvar kağıdının nem yüzünden kabarmaması ve banyo nemli kalmadan dolayı küflenme olmaması gerekmektedir. Normalde boya veya duvar kağıdı olsun olmasın, banyoda iyi bir havandırma olması önemlidir. Banyo duvarlarındaki küflenme ileri boyutlarda olduğunda, insan sağlığı için son derece zararlıdır. Bu nedenle banyoda hem küfe karşı hem de duvar kağıdının uzun ömürlü olması için iyi bir havalandırma sistemi olması gerekir. Sıcak suyun çıktığı musluk çevresi, sıcak su borularının geçtiği noktalarda, daha doğrusu duş teknesinin duvarları ve lavabonun hemen üstü, Duvar kağıdınız ne kadar su geçirmez de olsa duvar kağıdı için uygun olmayan başlıca yerlerdir. Bu bölümlerin fayans olması en sağlıklı olanıdır. Temizlik günleri dışında mümkün olduğunca duvar kağıtlarının az suyla temas etmesi, ömrünü uzatır.

Duvar Kağıdı Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Banyoda nem mutlaka olacaktır ama banyo yeterince havalanmıyorsa ve duvarlarınızda küflenme sorunu yaşıyorsanız, duvar kağıdı iyi bir fikir olmayabilir. İlk olarak banyonun çok iyi havalandığından emin olmanız, banyo yaparken kapıyı tam kapatmamanız ya da banyodan sonra cam açmanız buhardan dolayı küflenme etkisini ortadan kaldıracaktır.

Banyo duvarlarına özel üretilen duvar kağıtlarından tercih etmelisiniz.

Duş veya küvet gibi sürekli ıslanan duvarlar, duvar kağıdı için uygun olmaz. Bunların dışında kalan duvarları, duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Duvar kağıdının yapılacağı duvarlar pürüzsüz bir şekilde, çatlaklar kapanmış, zımpara lanmış ve astar boyası atılmış olarak, duvar kağıdı için hazırlanmalıdır.
Duvar kağıdının nasıl yapıştığı önemlidir. Uygulaması da, duvardan sökmesi de kolay olacak bir model seçmeyi düşünün. Eğer misafir banyonuz varsa, banyo yapmak için kullanılmayan bu küçük tuvalette, duvar kağıdı daha uzun ömürlü olur. Duvar kağıdı fikrinden vazgeçtiyseniz ama desenlerde aklınız kaldıysa, desenli fayans kataloglarını yeniden gözden geçirin. Şimdilerde duvar kağıdını aratmayan, çok özel tasarımlı fayanslar üretiliyor.

banyo duvar kağıt modelleri banyo duvarlarına duvar kağıdı yapılır mı - banyo icin duvar kagidi - Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı banyo çiçekli duvar kağıt banyo duvarlarına duvar kağıdı yapılır mı - desenli kiremit rengi duvar kagit - Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı desenli banyo duvar kağıt banyo duvarlarına duvar kağıdı yapılır mı - duvar kagidi dekorasyon modeli - Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı dekoratif banyo duvar kağıt banyo duvarlarına duvar kağıdı yapılır mı - duvar kagidi modeli - Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı banyo için duvar kağıt olur mu banyo duvarlarına duvar kağıdı yapılır mı - mercan rengi banyo duvar kagidi - Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı banyo dayanıklı duvar kağıt banyo duvarlarına duvar kağıdı yapılır mı - vinil desenli duvar kagidi - Banyo Duvarlarına Duvar Kağıdı Yapılır Mı

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz