Dekorasyonda Aksesuarların Kullanımı Nasıl Yapılmalı

Dekorasyonda Aksesuarların Kullanımı Nasıl Yapılmalı
Dekorasyonda Aksesuarların Kullanımı

Dekorasyonda Aksesuarların Kullanımı Nasıl Yapılmalı Modern rustik, klasik, contry veya otantik. Evinizi hangi dekorasyon stilinde döşerseniz döşeyin aksesuarlar dekorasyona her mekanda ve her stilde kendilerine uygun bir yer bulur. Bazı zaman mekana renkleriyle neşe katarken bazende zaman da ağırbaşlı örnekleriyle soylu mekanlar ve dekorasyonlar yaratmaya yardımcı olur. Farklı malzemeler farklı görsel efektler sunar.

Cam Aksesuarlar Modelleriyle Bulunduğu Mekana Modernlik Getirir

Cam aksesuarlar ışıltılı ve çekicidir. Mekanlara hassaslık şeffaflık ve asalet getirir. Işıkta var olan bir malzemedir. Cam aksesuarlar evin çeşitli yerlerinde ışığı yansıtarak ışık oyunları yaratırlar. Çağdaş ve dikkat çekici bir malzeme olan cam renkli ya da doğal haliyle kullanıldığında pırıltısıyla mekanlara aydınlık ve dikkat çekicilik getirir.

Çağdaş Dekorasyon Yaratıcılarının Gözdesi Seramik ve Porselen Aksesuarlar

Uzun yıllardır dekorasyonlarda kullanılan bu malzeme asaletin ve geleneklerin ayrıca geçmişin popüler bir simgesi olduğu gibi çağdaş tasarımcıların da gözdesi aksesuar parçalarıdır. Porselen  aksesuarlar toprağın sıcaklığını taşır ve bunu mekanlara yansıtırlar. Kullanıldıkları renklere ve motiflere göre farklı atmosferler yaratırlar. Net ve hijyenik bir görüntüleri vardır.

Evlerinde Country Etkisi Yaratmak İsteyenlerin Tercihi Hasır Örmeler Hasırların kullanımı daha sınırlıdır. Sandalyelerde radyatör örtülerinin kapaklarında abajurlarda kutularda ve özellikle yazlık bahçe mobilyalarında kullanılırlar. Aksesuar olarak kullanıldığında daha çok country etkileri yaratırlar.

Plastik Dekorasyon Objeleri Kullanılan Mekana Hareket Katar Rengarenk plastik aksesuarlar mekanlarda çok hareketli ve neşeli bir etki yaratır. Çağdaş bir malzeme olan plastik aksesuarlarda paslanmaz çelik ve alüminyum ile çok iyi uyum sağlar. Deforme olmadan uzun yıllar kullanım sağlar

Klasik Stillerin Vazgeçilmezlerinden Ahşaplar Ve Ahşap Aksesuarlar Ahşap aksesuarın dekorasyonda kullanımı mekanlara doğallığı ve sıcaklığı taşır. Çok farklı renk tonlarında boyanabilmesi küçük ayrıntıları bile barındırabilmesi ve farklı aksesuarlarda kullanılabilmesi ahşabı hem çağdaş ve hem klasik stillerin vazgeçilmez unsurlarından biri haline getirmektedir. Metal Aksesuarlar Sade ve Etkileyicilikleriyle Ön Plana Çıkıyor Metal kullanımı son zamanlarda çok yaygınlaşan bir malzemedir. Özellikle mat paslanmaz çelik veya alüminyum aksesuarlar çok farklı bir ambiyans yaratır. Sade ve etkileyicidirler.

Aksesuarlarınızı Dekorasyonlarınızda Kullanırken ve Aydınlatırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Aksesuarlarınızı evinizin her yerinde kullanmanız mümkün. İsterseniz banyoda; isterseniz oturma odasında.Kişisel beğenileri bazen de yaşanmış anıları yansıtan aksesuarları dekorasyonlarınıza katarken özen göstermelisiniz. Birbirleriyle ilişkileri olanları bir arada tutmaya çalışın. Bir aksesuara dikkat çekmek için onu cam ya da pleksi bir rafın üzerine yerleştirebilirsiniz. Raf alttan aydınlatıldığında gösterilmek istenen objeye dikkat çekmek de kolaylaşacaktır. Eğer mekandaki aksesuarlar alçak bir sehpa üzerinde duruyorlarsa bu sefer aydınlatmayı aksesuarın yanına yerleştirdiğiniz bir aydınlatma armatürü ile yukarıdan yapmak doğru olacaktır. Bu şekilde basit görünen bir obje bile daha dekoratif bir görünüm kazanabilir.

Ev Dekorasyonlarının Tekstil Tamamlayıcılarından Yastıklar Nasıl Doğru Kullanılır? Farklı büyüklükte ve farklı kumaşlardan yastıklar evinizin pek çok ortamı için şık bir aksesuar alternatifidir. Yastıklarda kullanılan kumaşın rengini ve büyüklüğünü kullanıldıkları alandaki genel dekorasyon eğilimi belirleyecektir. Zaman zaman kullanacağınız kılıflar sayesinde sürekli aynı yastıkları kullanıyormuş hissine de kapılmazsınız. İsterseniz yastıkların uçlarını püskül ya da renkli taşlardan oluşan süslemelerle zenginleştirebilirsiniz.

Dekoratif ve Renkli Mumlar Evinizin Cazibesini Artırır. Büyüklükleri ve renkleri değişen mum modellerini isterseniz oldukları gibi ya da cam fanusların içinde içinde mekanlarınızı süsleyebilirsiniz. Kokulu mumlar bulundukları mekana yaydıkları hoş koku ile de caziptir.

Kişisel Hatıralarınızı Nasıl Yerleştirebilirsiniz? Bazı aile fotograflarını özlemle kimisini neşeyle anımsadığınız hatıralarınızı saklayan fotoğraf çerçeveleri bazen bir dresuarın üzerinde bazen odada ve hollerinizin duvarlarında veya duvardaki nişlerin içinde şık bir aksesuar görevi üstlenir. Çıktığınız seyahatlerinizden topladığınız hatıra eşyalar da yine sergilenmeye değer eşyalardır ve kutuların içinde saklamak yerine aksesuar olarak değerlendirilmeleri ve tatil ve seyahat anılarınızı baktıkça hatırlamanıza ve huzur bulmanıza katkı sağlayacaktır.

ev dekorasyonu-aksesuar