Tarih: 19 Eylül 2020 Konu Sayısı: 1404

Baza Kapağı Açık Durma Arızası

Baza Kapağı Açık Durma Arızası

Baza Kapağı Açık Durma Arızası bazanızın üst kapağı normalde kaldırdığınızda kendi sabit durması gerekiyor. Bazanızın kapağını kaldırdığınızda baza kapağı sabit havada durmuyorsa bu sorunu nasıl çözebilirsiniz çözüm üreteceğiz.

Baza Kapağı neden açık durmaz

Bazalarda üst kapağın yukarı aşağı açılıp kapanmasını sağlayan baza makası denen bir mekanizma vardır. Bu makas sisteminede bağlı amortsör vardır. Makas kapağın çalışmasını sağlar amortsör kapağın havada durmasını sağlayan mekanizmadır. Baza kapağını havada durmasını sağlayan amortisördür.

Baza Kapağı Açık Durma Arızası

Amortisör bozulduğu zaman baza kapağınız havada durmaz amortisörün biri bile bozuk olsa havada durmayabilir. Bazı durumlarda amortisör arızalarında karşılaşılan diğer sorun baza kapağının kapan maması veya açılma sorunu bu sorun amortisör (arıza) yaptığında kitlendiğinde üst kapağın zorlanmasıyla oluşan baza makasının kolllarının zorlanmadan dolayı eğrilmesinden kaynaklanır bu gibi durumlarda bazanız için makas ve amortisörleri takım set oalarak almanız ve hepsini değiştirerek çözebilirsiniz.

Baza makas ve amortisör değiştirme

Bazanızın amortisör veya makas arızasını kendinizde çözebilirsiniz. Yeni amortisöre veya makasa ihtiyacınız olacak amortisörü veya baza makasını nasıl temin edebilir ve nasıl değiştirebilirsiniz. Baza amortisörünü internetten online mobilya malzemesi satan web sitelerinden yapı marketlerden bulabilirsiniz.

baza makası arızası

Baza amortisörü ve makası alırken dikkat etmeniz gerekenler

Baza makası ve amortisörleri firmaların markalarına göre farklı kullanım modelleri olabilir. Baza makaslarında çok fazla değşiklikler olmayabilir bazanın kasaya bağlantı yerlerinde uyumsuzluk olabilir.Bazanızın amortişörünü 13 14 anahtar ile sökebilirsiniz. Amortisörlerde ise boy veya basınç değerlerinde değişiklikler olabilir kullandığınız bazabın amortisörünün üzerinde basınç değerleri vardır.Bu değerler kullanılan yatagın ağırlığına göre basınç değerleri yükselir ve alçalır. Amortisörü almadan önce boyunu ve üzerinde yazan basınç değerine göre almanız gerekir. 

baza amortisör arızası
1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.