Kapat

Koltuk Sünger Ölçüleri Ve Fiyatları

Anasayfa Faydalı Bilgiler Koltuk Sünger Ölçüleri Ve Fiyatları
Koltuk Sünger Ölçüleri Ve Fiyatları 1

Koltuk Sünger Ölçüleri Ve Fiyatları

Döşemelik koltuk süngeri olarak tabir edilen koltuk süngeri, oturma yerlerine, minderlere uygulanan gri süngerdir. Döşemelik tabaka sünger fiyatları minderlere kullanılan süngerlerin ölçüleri normalde 120 cm genişlik 240 cm uzunluğu olmaktadır. Kalınlıkları koltuğa dikilen minder kumaşının kalınlığına göre değişmektedir.

Koltuk Sünger Ölçüleri

Genelde 10 cm, 12 cm ve 14 cm kalınlığında süngerler kullanılmaktadır. 120×240 sünger ölçüsünden 60×60 8 adet koltuk minderi çıkmaktadır. Normal bir koltukta 60×60 ebatlarında 7 adet minder bulunmaktadır. Bu tabi koltuğun modeline görede ölçüleri değişebilmektedir. Sünger ölçüleri ve fiyatları fakat değişsede bir plaka 120×240 ölçüsündeki sünger koltuğunuzun minder süngerlerini yenilemenize yetecektir. Koltuk minder sünger fiyatları kalınlık ölçülerinin değişikliğine göre farklı fiyatları bulunmaktadır. Sünger fiyatları 290 tl den 340 tl fiyat aralıklarında satılmaktadır. Verdiğim fiyatlar sünger danstesine görede değişebilir.

Süngerde Danste Nedir?

Dansite süngerde bir yoğunluk birimidir. Tıp ve kimya sektöründe kullanılan tabirdir. Süngerin kalitesini ve yoğunluğu dansite terimi ile anlaşılmaktadır. Kısaca tabir olarak DNS olarak kullanılır. Dansite hesaplama bir metreküp süngerin kaç kilo geldiği anlamıda gelir. Süngerden anlamayan bir çok kişi danstenin yumuşak ve sertlik birimi olduğunu zannedebilir. Dansite süngerin kalitesini gösterir. Koltuk tamir atölyelerinde genelde koltuk oturma minderi değiştirmekte en çok tercih edilen sünger kalitesi olarak gri 32 ve 28 dansite süngerler kullanılmaktadır. 35 dansite ve HR gibi daha lüks süngerler de bulunmaktadır.Bu süngerlerin koltuk döşeme maliyetini arttırdığı için nadir tercih edilmektedir.

Koltuk süngeri kaç danste olmalı Sünger içindeki ham madde yoğunluğudur. Çökme mukavemetidir. Sünger dansteleri 14 dns,18 dns,22 dns, 28 dns, 32 dns ve 35 dns 36 dns HR sünger danstelerinden oluşmaktadır. Koltuk minderlerinde genelde 28 dns 32 dns ve 36 dns süngerler kullanılmaktadır. Peki nasıl temin edebilirsiniz. İnternette kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz. Döşeme malzemeleri yazın karışınıza bir sünger satış yeri çıkacaktır.

koltuk-minderi-sungerleri

 

“Koltuk Sünger Ölçüleri Ve Fiyatları” üzerine 6 yorum

  1. Dilek says:
  2. doğan says:
    • Anonim says:
  3. Ali ihsan says:
  4. Egemen says:
    • Anonim says:

Yorumlar kapalı.