Koltuk Sünger Ölçüleri Ve Fiyatları

1 Paylaşımlar

Koltuk Sünger Ölçüleri Ve Fiyatları Döşemelik koltuk süngeri olarak tabir edilen koltuk süngeri, oturma yerlerine, minderlere uygulanan gri süngerdir. Döşemelik tabaka sünger fiyatları minderlere kullanılan süngerlerin ölçüleri normalde 120 cm genişlik 240 cm uzunluğu olmaktadır. Kalınlıkları koltuğa dikilen minder kumaşının kalınlığına göre değişmektedir.

Koltuk Minder Sünger Ölçüleri

Koltuk Sünger Ölçüleri Genelde 10 cm, 12 cm ve 14 cm kalınlığında süngerler kullanılmaktadır. 120×240 sünger ölçüsünden 60×60 8 adet koltuk minderi çıkmaktadır. Normal bir koltukta 60×60 ebatlarında 7 adet minder bulunmaktadır. Bu tabi koltuğun modeline görede ölçüleri değişebilmektedir. Sünger ölçüleri ve fiyatları fakat değişsede bir plaka 120×240 ölçüsündeki sünger koltuğunuzun minder süngerlerini yenilemenize yetecektir. Koltuk minder sünger fiyatları kalınlık ölçülerinin değişikliğine göre farklı fiyatları bulunmaktadır. Sünger fiyatları 290 tl den 340 tl fiyat aralıklarında satılmaktadır. Verdiğim fiyatlar sünger danstesine görede değişebilir.

Sünger Kalitesi Nasıl Anlaşılır

Dansite süngerde bir yoğunluk birimidir. Tıp ve kimya sektöründe kullanılan tabirdir. Süngerin kalitesini ve yoğunluğu dansite terimi ile anlaşılmaktadır. Kısaca tabir olarak DNS olarak kullanılır. Dansite hesaplama bir metreküp süngerin kaç kilo geldiği anlamıda gelir. Süngerden anlamayan bir çok kişi danstenin yumuşak ve sertlik birimi olduğunu zannedebilir. Dansite süngerin kalitesini gösterir. Koltuk tamir atölyelerinde genelde koltuk oturma minderi değiştirmekte en çok tercih edilen sünger kalitesi olarak gri 32 ve 28 dansite süngerler kullanılmaktadır. 35 dansite ve HR gibi daha lüks süngerler de bulunmaktadır.Bu süngerlerin koltuk döşeme maliyetini arttırdığı için nadir tercih edilmektedir.

Süngerde Danste Nedir?

Koltuk süngeri kaç danste olmalı Sünger içindeki ham madde yoğunluğudur. Çökme mukavemetidir. Sünger dansteleri 14 dns,18 dns,22 dns, 28 dns, 32 dns ve 35 dns 36 dns HR sünger danstelerinden oluşmaktadır. Koltuk minderlerinde genelde 28 dns 32 dns ve 36 dns süngerler kullanılmaktadır. Peki nasıl temin edebilirsiniz. İnternette kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz. Döşeme malzemeleri yazın karışınıza bir sünger satış yeri çıkacaktır.

koltuk-minderi-sungerleri

1 Paylaşımlar

6 thoughts on “Koltuk Sünger Ölçüleri Ve Fiyatları

  1. Koltuklarımı yenilemeyi düşünüyordum fakat fiyatlarını araştırdım ve bütçemi aştığı için eskimiş süngerlerini yenilemeyi düşünüyorum daha uygun bir maliyetle koltuklarımı yenilerim gibi geliyor. Sitenizde okuduğum bu konuda beni bu konuda bilgi sahibi yaptı teşekkür ederim.

    1. Bizde sünger satışı yok dekorasyon ile ilgili fikir vermekteyiz. Size fikir vermek adına fiyatlarını ortalama söylüyorum bu fiyatlar sünger markasına ve seçeceğiniz sünger danstesine göre değişir verdiğiniz ölçülerde sünger bulamazsınız süngeri plaka halinde almanız gerekir ve kendiniz kesmeniz veya bir döşeme atölyesinde kestirebilirsiniz. En küçük sünger plakası 100x185x8,10,12,14 tür sizin alacağınız 120x185x12 veya 14 olabilir. Bununda size maliyeti 80 veya 90 tl dir.

  2. Evimde çekyatlarımın süngeri eskimiş ve çökmeler var döşemecileri gezdim 500 tl istiyorlar süngerini kumaşını kendim alacağım kendim döşemesini yapacağım bakalım yapabilecekmiyim yoksa çekyatları atacakmıyız göreceğiz.

    1. Sünger ölçüleri 100×185 ve 120×240 sabit ölçülerinde bulabilirsiniz kalınlık 100×185 ölçüsü olanlar 8cm kalınlığından başlar 14 cm kalınlığa kadar bulabilirsiniz. 120×240 ölçüsündeki süngerler 5cm kalınlığından başlar 14cm kalınlığına kadar olanı bulabilirsiniz istediğiniz ölçüde sünger olmaz 100×185 sünger almanız gerekiyor. Sünger Fiyatları süngerin danstesine ve kalınlığına göre fiyatları değişmektedir. Size takribi fiyat veriyorum 100x185x10 28 danste sünger 130 tl civarındadır. Bu fiyatlar dediğim gibi sünger dns ve kalınlıklarına göre fiyatları değişir.

Bir cevap yazın