U Şeklinde Tasarlanmış Mutfak Fikirleri

2 Paylaşımlar

U Şeklinde Tasarlanmış Mutfak Fikirleri U şeklindeki mutfaklar için bir çok model ve tasarım fikirleri var. Mutfakların her zaman tipik olarak kapalı bir alan olması gerekmez. İlginç bir alternatif, duvarların yerini alacak ve mutfağı oturma odasından ayıracak yarımada veya bar şeklindeki tezgah olacaktır. Aşağıda bu tür mutfak mobilya tasarımlarını u şeklinde tasarlanmış mutfak setlerine örnekler verilmiştir.

u şeklinde mutfak tezgah modelleri
u şeklinde mutfak modelleri

U Şeklinde Mutfak Tasarımlarının Avantajları

Evrensel, farklı ayarlanabilir ve kullanışlı bu, U harfinin planına göre tasarlanmış bir mutfaktır. Bu seçenekte, ev içindeki alanlar arasında mükemmel bir bağlantı elde edilir. Ve U şekilli bir mutfağı nasıl ayarlayabilirim? Organize ederken nelere dikkat etmeliyim? Aşağıda bulabilirsiniz.
U şeklindeki plan, mutfağı modern bir evde donatmanın ikinci en popüler yoludur. Bu formdaki bir mutfak, genellikle daha kısa olan orta şeride dikey olarak bağlanan paralel dolap tasarımlarından başka bir şey değildir. Bu düzenleme sadece büyük odalarda değil, görünüşün aksine, küçük, görünüşte çok sınırlı alanlarda harika görünüyor. Bu, makalenin fotoğraf galerisinde bulabileceğiniz çok sayıda mutfak tasarımı hakkında görsel fikirler edinebilirsiniz. Büyük evlerde çok ferah modern güzel görünsede, daha küçük alanlara sahip dairelerde daha küçük U şeklinde mutfak modelleri tasarlanabilir. U şeklindeki mutfağın uygun şekilde düzenlenmesi hakkında bilgi edinin.

siyah u şeklinde mutfak

U Şekilinde Mutfak Düzenleme Kuralları

U şekilli dikdörtgen mutfaklarda ve hatta kare şeklinde bir alan içinde uygulanabilir. Dikdörtgen alanlarda çok daha dar olabilir, bu nedenle burada tezgahların paralel sıraları arasında doğru mesafeyi korumaya dikkat etmelisiniz. En uygun mesafe en az 120 cm olmasına rağmen, 90 cm’den az olamaz.
Mutfağın sol tarafının başına bir buzdolabı koyun ve bir depolama için dolap düşünün. Ardından pişirme bölgesini planlayın ve lavabonu dikey tezgahın en kısa kısmına monte ettirin. Oturma odasının yanında bulunan dolaplar bir bar tezgahı veya bir tezgah olabilir.
Bu mutfaklarda çok popüler bir prosedür, pencerenin altına bir lavabo koymaktır. Uygun ergonomiyi korumak için, buzdolabını ve ocağı dolapların yan sıralarına yerleştirmeye değer. Ancak, bu durumda aygıtları en az 40 cm uzunluğunda bir çalışma yüzeyi ile ayırdığınızdan emin olun.Mutfağınız çok büyük değilse, iyi görünmeyen eski dolapları kaldırın. Bunun yerine raf kullanın. Bu düzenlemede, iyi organizasyon ve depolama için kesinlikle yeterli alt dolabınız olacaktır. Sürgülü sepet kullanabileceğiniz köşe dolapları, alan kullanımını en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

u mutfak modelleri
u şeklinde küçük mutfak modeli
U Şeklinde Tasarlanmış Mutfak Fikirleri
U Şeklinde Tasarlanmış Mutfak Fikirleri
U Şeklinde Tasarlanmış Mutfak Fikirleri

Oturma Odasına Açık Tasarım U Şekilinde Mutfak

P harfi sadece kapalı mutfaklarda değil, açık mutfaklarda da çalışacaktır. Bu durumda, şık bir kılıf oluşturmak için kabinin raflarından birini kullanabilirsiniz. Oturma odasını mutfaktan ayıran mini bölümler gibi mutfak setlerini de tedavi edebilirsiniz – tezgahın üzerine parlak bir kitaplık veya TV koyabilirsiniz. O zaman altın çalışma üçgeni prensibine bağlı kalmayı unutmayın. Ve böylece, sol inşaat yolunun başında bir buzdolabı koyun ve bir kiler düzenleyin. Ardından, pişirme alanını planlayın ve lavaboyu dikey tezgahın en kısa kısmına yerleştirin. Oturma odasının yanında bulunan dolaplar bir bar tezgahı veya bir tezgah olabilir.

oturma odasına açılan u mutfak modelleri
oturma odasına açılan u mutfak modelleri
oturma odasına açılan u mutfak modelleri
2 Paylaşımlar