Hemen Oku
Döşemelik Koltuk Sünger Çeşitleri

Döşemelik Koltuk Sünger Çeşitleri

sungerci

Döşemelik Sünger Nedir.?

Döşeme ustalarının koltuk imalatçılarının sünger diye bilip tanıdığı,en çok alınıp koltuk döşeme imalatında kullanılan, “döşemelik sünger” denildiği vakit akla ilk gelen sünger gurubudur. Fiyatları diğer sünger gurubuna göre ekonomiktir.

HLB Sünger Nedir.?

Yüksek yük taşıma kabiliyetine sahip, yoğunluğu ve danstesi yüksek süngerlerdir. Döşemede ince kesilen sünger parçaları, bu özellik sayesinde kalın kesilmiş süngerlerin yerine kullanılırlar. Böylelikle fiyattan gelen dezavantaj kalkmış olur ve tasarımcılar imalatçılar için de ince çizgilerle aynı kaliteyi yakalama olanağı sağlar.

HR Sünger Nedir.?

HR Süngerleri (“High Resilient”) Yüksek esneklik ve kaliteye sahiptir. Standart süngerlere göre daha dayanıklıdır.Destek katsayıları yüksektir.Basma bırakma kuvvetleri birbirine yakındır. Bu sebepten oturma ünitelerinde daha yüksek bir konfor özelliği sağlarlar. Yataklarda da bu tip süngerler anatomik rahatlık sağladığı için tercih edilirler.Bunlara ek olarak alev geciktirme özellikleri de vardır. Alev kaynağı devamlı tutulursa yanarlar, ancak alev kaynağı çekilirse kendi kendilerini söndürürler.
Özel Kesim Ve Renkli Sünger Nedir.?
Özel Kesim Süngerler: İstenilen danstede süngerin özel ölçü ve ebatlara göre imalatı CNC kesimi yapılan sünger katogorisidir.
Özel Renklerdeki süngerler: Hediyelik eşya,oyuncak, gibi piyasaların gereksinimini karşılayacak şekilde ışık haslığı daha yüksek, daha derin renklere sahip olan ürünlerdir.
Süngerin Yırtılma Mukavemeti Nedir.?
Yırtılma mukavemeti, süngerin yırtılmadan uzama ve gerilme yeteneğidir. Yırtılma direnci, çekme mukavemeti ve kopma uzaması değerleri, özellikle döşemecilik gibi süngerin dayanımını gerektiren alanlarda önemli rol oynar. Yırtılma mukavemetinin belirleneceği test için 150*25*25 mm boyutlarında numune hazırlanır. Çekme mukavemeti makinesinin tutturucularına kenetlenir. Bu numune 25 mm kalınlığın tam ortasın dan 5 cm boy olarak içeriye girecek şekilde kesilmiş olmalıdır. Makine numunenin yırtılması için gerekli olan maksimum kuvveti ölçmektedir. Bu test TS EN ISO 8067 Standardına uygun olarak yapılmaktadır.
Süngerde Yoğunluk Nedir.?
Süngerin yoğunluğu birim hacminin ağırlığının ölçüsüdür. Kg/m3 birimiyle ifade dilen yoğunluk süngerin ikinci önemli özelliğidir.
Net ve Brüt yoğunluklar laboratuar numuneleriyle belirlenir. Brüt yoğunluk örneğin kütlesinin hacmine bölünmesi ile belirlenir.Net yoğunluk ILD yada CLD örneklerinin ağırlığının hacme bölünmesiyle belirlenir. Bu işlem yapılırken net taban yoğunluğu,net orta yoğunluk, net üst yoğunluk arasında fark olmaktadır.Süngerin tabanındaki yoğunluk diğer bölgelere göre en yüksektir.

BU KONU İLGİNİZİ ÇEKTİ Mİ
yatak odasi renk secimi yatak odasi renk secimi

gif base64 R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw

Tepkiniz Nedir?
Beğendim
0
Güzel
0
İlginç
0
Kötü
0
Yalan
0

DekorasyonBilgisi Copyright © 2010 Tüm Hakları saklıdır. Konuları ve Resimleri Kaynak Göstermeden Kopyalamak Yasaktır.

Yukarı Kaydır