Dekoratif Süs Mumlarını Kendiniz Yapın

2 Paylaşımlar

Dekoratif Süs Mumlarını Kendiniz Yapın Bin yıldan beri insan tarafından bir aydınlatma kaynağı olarak bir mum kullanılmıştır. Eskiden çok pahalıydı ve sadece varlıklı aileler satın alabilirdi. Bugün, bir mumun eski bir değeri yoktur ve iç mekan dekorasyonlarında dekoratif süs olarak veya alana ferah koku yayması için kokulu mumlar kullanılır. Kendi ellerinle yapılan bir mum yapımı ayrıca harika bir hobi, hediye için mükemmel bir seçenek. Ayrıca hazır alacağınız mumlardan daha az maliyetli olacaktır.

evde-dekoratif-sus-mumu-yapma

Bir mum yapmak için ihtiyacınız olacak malzemeler

1.Bal mumu veya parafin (evde mum yapmak için uygundur)
2.Pamuk ipliği veya diş ipi
3.Bal mumunu (Parafini) eritmek için bir tava veya bir kap
3.Mumu oluşturmak için kalıplar (cam veya plastik) olabilir
4.Fitilleri bağlamak için tahta çubuklar

Kendi ellerinizle bir mum yapmaya karar verdiyseniz, size bir yardımcı gerekebilir. Balmumu 15 dakika içinde katılaşır, bu nedenle hızlı hareket etmeniz gerekir.

evde-dekoratif-sus-mumu-yapımı

1.Aşama

Her mumlukta pamuk ipliğini ortalayın. İpliğin üst kenarını tahta bir çubuğa bağlayın.

evde-dekoratif-sus-mumu yapımı

2.Aşama

Bir kaba bal mumu (parafin) koyun. Erime işlemini hızlandırmak için küçük küpler halinde kesilebilir veya rendelenebilir. Bal mumunu kısık ateşte eritin, sürekli karıştırın. Sıvı kıvama, gelmeli topaklar ve parafin parçaları olmadan sıvı olmalıdır.

evde-dekoratif-sus-mumu yapımı

3.Aşama

Kalıbın dibine biraz erimiş bal mumunu dökün. Bu, fitilin alt ucunu doğru yere sabitleyecektir. Gerekirse kabın tam ortasına gelecek şekilde düzeltin. Bal mumunun kalınlaşması ve fitilin katılaşması için bir dakika bekleyin ve bir sonraki adıma geçin.

evde-dekoratif-sus-mumu

4.Aşama

Kalıbı kalan erimiş mum ile doldurun.

evde-dekoratif-sus-mumu-yapma

5.Aşama

Bir gün, mumun tamamen soğumasından ve sertleşmesinden sonra, fitilin fazlasını kesin.

evde-dekoratif-sus-mumu-yapma

Soğutulmuş bir mumun döküldüğü kalıp kabında bırakılması gerekmez imalattan sonra kalıptan çıkarılabilir. Çalışmaya başlamadan önce, azı dar olmayan düz, düz kenarı olan bir dökme kabı seçin. Plastik bardaklar, buz kutuları veya ev yapımı tetrapack desenleri de kullanabilirsiniz.

evde-dekoratif-sus-mumu-yapma

2 Paylaşımlar