İç Mekan Duvarlarını Mermer Görünümlü Boyama

1 Paylaşımlar

İç Mekan Duvarlarını Mermer Görünümlü Boyama Kendi evlerinin iç mekanını yaratan herkes maksimum konfor, görsellik ve rahatlık elde etmek istiyor. Ancak buna ek olarak, odanın estetik görünümü bir öncelik olmaya devam ediyor. Bu durumda önemli rol oynayan bir çok faktör var dekorasyon için iç mekanda mobilyadan tavandan duvara kadar her şey dekorasyonda uygulanır. Özellikle duvar gibi büyük nesnelere dikkat etmek gerekir. Bunları dekorasyonda bir ilgi odağı haline getirmek için bir çok teknik ve araç kullanılabilir, şimdiler dekoratif duvar sıva modelleri çok popüler bir tercih oldu. Mermer görünümlü dekoratif sıva bunlardan en çok tercih edilenidir.Mermer tozundan yapılır ve duvar dekorasyonuna etkili bir görsellik yaratır. Venedik antik Roma’da biliniyordu. Bugün biraz değişti.

Uygulama Malzemesi

Beklenen görünümü elde etmek için, mermer görünümlü sıvaların doğru uygulanması önemlidir. Bunun, farklı uygulama incelikleri vardır. Oldukça pahalı bir duvar sıva tekniğidir, Bu yüzden çoğu insan kendi başına yapmayı tercih eder. Tüm kurallara ve yönetmeliklere uyarsanız, böyle bir bitişi kendiniz oluşturabilirsiniz.

Malzeme Ve Araçlar

Diğer onarım prosedürlerinde olduğu gibi, bu durumda özel ekipmana ihtiyacınız olacaktır. Aşağıda listelenen öğelerin her birinin kendi amacı vardır. İç mekanınızın duvarlarına mermer görünümlü sıva yapmak için ihtiyacınız olacak:

1.Dolgu içeren astar yüzey hazırlığı için
2.Su çözeltiyi inceltmek için
3.Mermer görünümlü sıva oluşturmak için alçı karışımı malzemenin kendisi temel süreçler için tasarlanmıştır;
4.Renklere tonları istediğiniz gölgeyi vermenize izin verin;
5.ince cilt enjeksiyon ve taşlama için;
6.Balmumu veya sıvı macun olabilir, toza, kire ve diğer faktörlere karşı korumak ve parlaklık oluşturmak için kullanılır; 7.Spatula veya rulo – astar için;
8.Mala karışımı yüzeye yaymak için. Yüzeyde çirkin keskin izler bırakmamak için yuvarlak kenarlı olmalıdır; kauçuk spatula veya eldiven balmumu için;
9.Bez parçası elleri, aletleri, zemini vb. silmek için;
10.Karışımlar ve sıvıları koymak için kaplar
Gerekli tüm araçları ve hammaddeleri edindikten sonra güvenle başlayabilirsiniz. Dekoratif malzeme kullandığınızdan dolayı, ilk adım yüzeyin uygulanması için hazırlanmasıdır.

mermer-desenli-duvar-boyama

Uygulama Şekli

Dikkat! Mermer desenin uygulanacağı zemin düzgün ve pürüzsüz olmalıdır, aksi takdirde tüm kusurlar dekoratif kaplamadan görünecektir. Hazır olduktan sonra, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz astarlama.
Astar uygulaması yapılacak alana yetecek miktarda hazırladığınız astar malzemesini bir spatula veya rulo ile duvara uygulayın. Astarlanmış yüzey iyi kurumalıdır.

Sonra, boya karışımının kendisini hazırlayın. Hazırlanmış karışımı bir kaba dökün ve pakette belirtilen oranlarda su ekleyin. Yüzeyinizin herhangi bir gölgeye sahip olmasını istiyorsanız, renk eklemeniz gerekir.

Mermer Görünümlü Boyama Mermer Görünümlü Boyama Mermer Görünümlü Boyama Mermer Görünümlü Boyama Mermer Görünümlü Boyama Mermer Görünümlü Boyama Mermer Görünümlü Boyama

Mermer Görünümlü Boyama Mermer Görünümlü Boyama Mermer Görünümlü Boyama

1 Paylaşımlar