Seramiksan Fayans ve Seramikleri

Seramiksan Fayans ve Seramikleri

Seramiksan’ın ürettiği zengin desen ve renklere sahip iç mekan, dış mekan, mutfak ve banyolar için ürettiği, seramik modellerini inceleyelim. Ve dekorasyonlarınızda çok farklı modern görüntüler yakalamanızda size yardımcı olalım. Aşağıda sizin için seçtiğim seramiksan’ın yüzlerce desen ve  modellerinin arasından bazı modellerini inceleyin.

kalite değerlerini belirten TS EN 14411 standardına uygun üretim yapan seramiksan ve ürünlerini Avrupa Birliği üyesi ülkelerde satılabilmesi için gerekli olan CE belgesine sahiptir.
Hangi seramik modeli nerede kullanılmalı
Seramik karo uygulamasında en önemli kriterler, aşınma değeri ve kaymazlıktır. Estetik özelliği bu başlık altında düşünmezsek, öncelikle karonun ayakkabı ile yürünen ve dış ortama açık bir zeminde mi kullanılacağı yoksa ev içerisinde mi kullanılacağı önem taşır.

Karolar ev içerisinde kullanılacak ise aşınma riski yok denecek kadar azdır. Ev içerisinde kullanılacak karolar, zeminin ıslak veya kuru olmasına bağlı olarak kayma derecesi göz önüne alınarak değerlendirilebilir. Ülkemizde banyo zemininde kayarak düşme sonucu sakatlanmalar azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle ilerleyen yaşlarda bu durum büyük sorun yaratır. Bu nedenle ıslak zeminlerde kullanılacak Yeni model fayas seramik modelleri karoların mat olması bir avantaj sağlar. Antislip ürünler de tercih edilebilir. Ancak ıslak zeminler için parlak karo beğenilmiş ise kaymayı önleyici paspas kullanımı gibi başka tedbirler düşünülmelidir.

Karolar ayakkabı ile yürünen bir zemine döşenecek ise aşınma riski artar. Bu artış kullanım alanına göre değişir. Bir okuldaki aşınma ile fotoğrafçı dükkânındaki aşınma farklı olacaktır. Aşınma, bizim yükümüz ile kum tanecikleri gibi ayakkabılarımız altındaki aşındırıcı mineraller bir araya geldiğinde oluşur. Küçük çizilmeler ile başlayan aşınma, parlak yüzeylerde zamanla matlaşmaya doğru gider. Bu nedenle alınacak karo, insan trafiğinin yoğun olduğu ve aşınma ihtimali yüksek bir zemine döşenecek ise mutlaka aşınma sınıfı sorgulanmalı ve ürünün alındığı yerden veya firmamızdan bilgi alınmalıdır. Direkt dış ortama bağlı ve ayakkabı ile yürünen mekânların girişinde paspas kullanılması da aşınma riskini azaltacaktır.

Yukarıda temel kriterleriyle özetlediğimiz bu konu aslında çok farklı kullanım alanları ve ihtiyaçlara göre çeşitlenebilmektedir.

Seramiksan Fayans ve Seramikleri 1 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 2 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 3 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 4 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 5 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 6 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 7 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 8 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 9 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 10 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 11 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 12 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 13 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 14 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 15 Seramiksan Fayans ve Seramikleri 16