Tarih: 04 Aralık 2020 Konu Sayısı: 1416

Evinizde Bitki Ve Çiçek Bakımı Nasıl Olmalı

Evinizde Bitki Ve Çiçek Bakımı Nasıl Olmalı

Evinizde Bitki Ve Çiçek Bakımı Nasıl Olmalı Evinin balkonunda bahçesinde çiçeği yeşili çiçek yetiştirmeyi sevenler için vereceğimiz ip uçları ile evlerde yetiştireceğiniz çiçeklerinizin daha canlı ve güzel olacak. Çiçekleri ve bitkileri yetiştirmek bakmak , onlara dokunmak ve çiçeklere bakım yapmak kişileri mutlu eden sevilen en güzel hobilerdendir. Ayrıca evde yetiştirdiğiniz çiçekler doğayı evlerinize getirecektir. Evde Bitki Ve Çiçek Bakımı Nasıl Olmalı Çiçekler hangi cins olursa olsun yeterince nemli tutulması gerekir ama bunun için yeterli tecrübe gereklidir. Bitkilerin su ihtiyacının ne kadar olacağı ve hangi aralıklarla sulanacağını bilmek zaman ve tecrübeye dayanmaktadır.

Evlerde yetiştirilen salon bitkileri, seralardan gelmiş olsalar bile, bizim sahip olduğumuzdan daima ılık iklim kökenlidir. Afrika menekşeleri ve çöl kaktüsleri gibi bitkiler fazla sıcaklık isterler ve dışarıya bahçeye veya balkona  konulduklarında yaşamlarını sürdüremezler. Pek çok yerde musluk suyu iyi bir sulama suyu olamaz. İçindeki kireçten ileri gelen sertliği ve klor düzeyi  fazla olursa Açelya, Ortanca, Orkide gibi kirece duyarlı bitkiler bundan zarar görebilirler. Musluk suyunun sertliği, basit yumuşatıcılarla düşürülebilir. Veya biraz bekletilerek klor ve sertliği azaltılabilir.

Tatile çıktığınızda evdeki bitkilerinizin bakımı ve sulaması nasıl yapılmalı

Çoğu kişi tatile çıkacağı zaman çiçek bakımı aklını karıştırır. Çiçeklerim solacak korkusuna kapılır Çiçekleri haftalar sürecek bir tatile çıkışlarında evin içinde havasız ortamda bırakarak iyi olmalarını sağlayamayız. Birçok bitki yazın bahçeye veya balkona çıkarılabilir. Balkona çıkaracağınız bitkilerinizin sulamasını yaptıktan sonra saksı altlıklarına su doldurun ve çok güneşte kalmayacak bir bölüme yerleştirin. Eğer bahçeniz varsa içerde baktığınız bitkinizi Saksı kenarı toprağın altında kalacak biçimde toprağa sokabilirsiniz. Böylece saksıdaki toprağın kurumasını önleyebilirsiniz.

evde-bitki-cicek-bakimi

1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.