Tarih: 27 Eylül 2020 Konu Sayısı: 1406

Ahşap Duvar Lambri Artıları ve Eksileri

Ahşap Duvar Lambri Artıları ve Eksileri

Ahşap Duvar Lambri Artıları ve Eksileri Ahşap duvar kaplaması, evleri ve iç dekorasyonu izole etmek için kullanılan bir çeşit duvar kaplamasıdır. Yüzlerce yıllık bir geçmişi vardır.Son yıllarda ev tasarımı konseptlerinde popüler olmaya başlamıştır. MDF veya masif ahşaptan yapılmış olsun, alçı levha boyanın ve hatta duvar kağıdının yerine kullanılabilir. Evinize eşsiz bir görünüm kazandırmak istiyorsanız ahşap duvar kaplamalarının avantajları ve dezavantajları hakkında bilmeniz gerekenler bu konumuzda inceleyeceğiz.

Ahşap Duvar Lambri Artıları

Bugün bile ahşap duvar kaplamalarını iç tasarım için çekici bir seçim yapan şeylere bir göz atalım:

İzolasyona Katkısı

Estetiğin yanı sıra ahşap, eviniz için ısı ve ses yalıtımı sağlayabilen doğal bir ısı yalıtım malzemesidir. Ahşap duvar panelleri genellikle evinize ekstra koruma ve yalıtım katabilecek sert köpük yalıtım panellerine monte edilir.

Ahşap Duvar Lambri

Kusurları Gizler

Ahşap duvar kaplaması, duvardaki, kabloları ve açıkta kalan çatlaklar ve oyuklar gibi kusurları gizlemenin harika bir yoludur.Bu sürece ahşap plakalar harika bir çözümdür.

Ahşap Duvar Lambri
Düzeltmesi Kolay

Ahşap duvar kaplamaları zarar görmesi alçı levha veya duvar kağıdına göre daha zor olsa da, bir şey olduğunda onarımı kolaydır. Çukurlar ve çizikler zımparalanabilir ve yeniden kapatılabilir ve tüm ahşap, tüm odayı yeniden boyama zahmeti olmadan çıkarılabilir ve değiştirilebilir. Doğru renkte ahşap macunla, tablo ve raf gibi duvara monte nesnelerin neden olduğu duvar deliklerini bile kolayca düzeltebilirsiniz.

Çevre Dostu

Diğer duvar dekorasyonu malzemeleriyle karşılaştırıldığında ahşap paneller daha çevre dostudur. Modaya uygun geri kazanıma uygun ahşap seçeneği vardır. Ahşap ayrıca biyolojik olarak herşey için kullanılabilir ve yalıtım özellikleri evinizi daha enerji verimli hale getirecektir.

Ahşap Duvar Lambri

Ahşap Duvar Lambri Eksileri

Ahşap duvar kaplamasında sevilecek çok şey olsa da, göz önünde bulundurmaya değer bazı olumsuzlukların da bir göz atmak iyidir:

Deformasyon Sorunları

Ahşap paneller, tıpkı ahşap zemin döşemesi gibi, döşenmeden önce odaya alışması için birkaç gün verilmesi gerekmesine rağmen, zamanla doğal nemini kaybedecektir. Bu, panellerin küçülmesine neden olacak, bu da gözle görülür boşluklar yaratacak ve ciddi durumlarda paneller birbirinden açılabilir. Odada şiddetli sıcaklık dalgalanmaları varsa, ahşap da eğilebilir ve şişebilir ve bu da maliyetli bir onarımla sonuçlanabilir.

Ahşap Duvar Lambri
Ahşap Duvar Lambri
1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.