Tarih: 27 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1410

Mutfak’ta Ada Tezgah Tasarım Fikirleri

Mutfak’ta Ada Tezgah Tasarım Fikirleri

Mutfak’ta Ada Tezgah Tasarım Fikirleri Farklı mutfak adaları stillerini duydunuz “country” “retro” rustik terimleri. Ada tipi mutfak nedir ve daha spesifik olarak bir mutfakta ada tezgahı nedir? mutfağı sıcak, nötr tonlarda ve yumuşak hatlarda tasarlanmalıdır.
Ahşap Beğeniyormusunuz?
Mutfak adası genellikle mutfak görünümünü tamamlamak için bir ahşap tezgah nötr tabana sahip olmalıdır. Genel olarak mutfak adaları mutfağın odak noktasıdır ve tüm mutfağı bir araya getirecektir.
Şık Ama Pratik
Mutfak adası, mutfağın geri kalanıyla eşleşmeli veya tamamlamalıdır. Yumuşak, beyaz dolaplara ve bej, mermer tezgahlara sahip olduğunuzu varsayalım. Mutfağınızın geri kalanını tamamlamak için mutfak adanın biraz daha koyu tonlu bej veya koyu kahverengi olabilir. Mutfak ada tezgahı için kuvars gibi sağlam bir malzeme ile yaptırabilirsiniz.
Aydınlatma Çok Önemlidir
Bir mutfağa “karşı koymak” için en iyi yollardan biri, özellikle mutfak adasındaki ışık fikstürleri. Burada, aydınlatma iyi ve parlak olduğu sürece, gerçekten yaratıcı olabilirsiniz. Mum tarzı ışıklarla eski moda bir avize deneyin. Ya da bir bit pazarı veya antika dükkanından birkaç fener satın alın ve mutfak adasına asmayı düşünmelisiniz
Bir mutfak adasına sahipseniz, mutfağınız için bu fikirlerin hepsi işe yarayacaktır. Mutfağınız küçük bir tarafta ise ve sadece bir ada yerine yarımada için yer varsa, bu fikirlerin bazılarını hafif ayarlarla kullanabilirsiniz.

 

 

ada-tipi-mutfak-tasarim

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.