Tarih: 20 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1410

Koltuk Sünger Değişim Fikirleri

Koltuk Sünger Değişim Fikirleri

Koltuk Sünger Değişim Fikirleri Koltuklarımız bizim en çok kahrımızı çeken mobilyalarımızdandır. Senelerce üzerlerinde oturur yatar tv seyreder dinleniriz. Tabiki bu kadar bize hizmet ettiği içinde süngerleri ve kumaşları yıpranır. Süngerleri çöker kumaşları sürtünmeden dolayı soyulur kirlenir ve yıpranır.

Koltukta Kullanılan Sünger Kaliteleri

Eğer koltuklarınızı çok seviyor ve değiştirmeyi düşünmüyorsanız. Eski koltuğunuzun sadece sünger ve kumaşlarını yenileyecekseniz size koltuklarınızın sünger seçimi hakkında fikir vermek istiyorum. Koltukların minder kısmında genelde 28 veya 32 dns süngerler  kullanılır, daha üst kaliteleride vardır. 35, 36 dns 45 hr gibi sizin için 32 dns kalitesi uygundur. Birde sert yumuşak grubu vardır.

Yumuşak Sünger Seçimi

Benim size yardımcı olacağım konu sert sünger veya yumuşak sünger seçim fikirleri vermek olacak yıllardır. Sünger sektöründe olan biri olarak insanların kafasında yer etmiş bir konuya değinmek istiyorum. Çoğu kişilerin süngerin yumuşak olmasının çabuk çökeceği izlenimini taşımasından dolayı genelde her kez sert sünger istemekte, aslında süngerin çökmesi sert veya yumuşak olmasından kaynaklanan bir şey değildir. Koltuk Sünger kullanımında kaliteye önem verilmemesidir.

Sünger Danstesi Ne Olmalı

Süngerin Dns düşük olursa sertte olsa yumuşakta olsa çöker, koltuk süngerlerinin oturma yerlerinde ben yumuşak sünger kullanımı taraftarıyım. Sert sünger zamanla yumuşar mantığı yoktur. Sert sünger düşük kaliteli olursa çöker yumuşama yapmaz. Tabiki 32 dns altında olmamak kaydıyla, sert süngerler koltukta rahat oturma keyfini bana yaşatmıyor. Belki siz farklı düşünebilirsiniz. Bunun için koltuklarınızın döşemesini yaptırırken koltuklarınızın oturma süngerlerinin sert veya yumuşak olacağını yaptıracağınız yerde uygulamalı olarak oturma rahatlığını test ederek karar verin.

Bu konuda yardım ve sorularınız için altta yorum bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz.

koltuk-sunger-minderi
1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zeynep Çapan dedi ki:

    Merhaba köşe takımımızın içini 35lik soft sünger ile değiştirmek istiyoruz 3parçadan oluşuyor be her parçanın içi 6parça ile ayrılmış bununla ilgili yardımcı olabilirmisiniz nasıl yapabiliriz? Teşekkürler

    1. Anonim dedi ki:

      Zeynep hanım merhaba normalde süngerleriniz yekbare tek parça olması gerekiyor. Koltuğunuzu siz mi? yaptırdınız veya daha önceden bir koltukçuya süngerlerini değiştirniz mi? bunu bilmiyorum veya hazır aldıysanızda minderi çıkarmak için ellerindeki parçaları birleştirerek minderi yapmış olabilirler,normalde tek parça olmalı süngerler plaka halinde farklı ebatlara ve kalınlık ölçülerine sahiptir. 120×240 140×240 10luk, 12lik, 14lük gibi kalınlık ve ölçüleri bulunmaktadır. Köşe takımınızın ölçüsünü bilmediğim için minderlerinizi ölçerek hangi ölçü sizin koltuğunuzun minderlerine yeteceğini hesaplayın.