Tarih: 11 Aralık 2019 Konu Sayısı: 1503

Ev Temizliği İçin Pratik Çözümler

Ev Temizliği İçin Pratik Çözümler

Ev Temizliği İçin Pratik Çözümler Yazın sonuna yaklaştığımız şu günlerde ve okuların açılmasına az bir zaman kala, evinizi yeniden hijyenik kış aylarına hazırlamanın vakti gelmiş demektir. İşte evinizde bulunabilecek genel ürünleri kullanarak büyük temizlik için size yardımcı olacak bazı gerçekten yaralı fikirler.

Ülkemizde yapılan bir araştırmaya, göre 10 kişiden 1’bayanın çalışma hayatında olduğu için, evlerinin tamamen kapsamlı temizlenmesi için zaman bulamadığını ortaya koydu; zira bunun yerine daha sık yüzey temizliği tercih ediyorlardı.

Öyleyse temizlik hayatınızı kolaylaştırmak, daha hızlı ve maliyeti düşük etkin temizleme için ne yapabiliriz? Bu yılın en iyi ve pratik temizleme fikirlerine göz atın.

Evinizin Hoş Kokması İçin Tarçın Kullanın

Evde hoş bir koku oluşturmak için 2-3 çorba kaşığı tarçını halı üzerine serpin ve elektrik süpürgesi ile vakumlayın. Misafir geldiğinde evin içinde hoş ve beğenilen bir koku yayılacak konuklar geldiğinde mükemmel.

Paslanmaz Parlak Çelik Eşyalarınızı Zeytin Yağı İle Temizleyin


Mutfağınızdaki çelik tencereleri veya parlak metal yüzeyleri, bir bez üzerine az miktarda zeytinyağı kullanın ve inatçı lekeleri ve parmak izlerini gidermek ve pırıl pırıl görünmeleri için silin.

Evdeki Muslukları Temizlemek için Sirke Kullanın

Lekeyi çıkarmak için sirkeye batırılmış pamuk ile kirli ve lekeli musluklarınızı silin. Aynı zamanda musluklarınızın kireç tutma oranını azaltır.

Karbonat Soda ile Fırın Temizliği

Fırında inatçı kiri temizlemek için mükemmel, ucuz ama etkili bir temizleme çözeltisi oluşturmak için bir sprey şişesine suya karbonat soda eklemek yeterlidir.

Ayna Temizliği İçin Tıraş Köpüğü Kullanın
Aynanızın temizliğinde tıraş köpüğü kullanın ve lekeleri çıkarmak için bir bezle silin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.