Tarih: 25 Ağustos 2019 Konu Sayısı: 1480

Şark Köşesi Modelleri

  • 15 Nisan 2012
  • 3.244 kez görüntülendi

Şark Köşesi Modelleri

Şark köşesi nedir?

Şark köşesi, yüksekliği yörelere göre değişen, alt kısmı ahşap üst kısmı ise minder, şilte ve yastıktan oluşan, aynı zamanda halı ve kumaş olarak da döşenebilen duvardan duvara l veya u şeklinde yapılan oturma guruplarıdır.

Şark köşesi nerelerde kullanılır?

Genelde Anadolu insanının evlerinde bulunan, halka açık yerlerde, solanlarda, sohpet odalarında, toplantı salonlarında, cafe ve restoranlarda, çatı katı katlarında ve insanın kendini huzur içinde hissedebileceği tüm mekanlarda kullanılabilir.

Şark köşesi hangi bölgelerde yaygın olarak kullanılır.

Osmanlı döneminden başlayıp, Anadolu’nun tüm bölgelerine yayılan, Arap kültüründe de yastık, minder ve şilte oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır.

Şark köşesi kaç parçadan oluşur ve nasıl yapılır?

Şark köşesi ve sedirlerimiz fırınlanmış özel ağaçlardan özenle seçilerek, ahşap kısmı baza, kol, sırt ve ayak olmak üzere 4 parçadan oluşur. Döşeme kısmı ise, halı, sert sünger ve kumaş olmak üzere 3 parçadan oluşmaktadır.

Şark köşelerinin bakımı nasıl yapılır?

Sedirlerin ve şark köşelerinin ahşap bölümü nemli bir bez ile silinerek veya ahşap koruyucu maddeler ile silinerek yapılır. Halı ve kumaş kısmı ise, halı yıkama makinaları ile veya elde silme ile kolaylıkla yapılabilir.

Mekanlarınıza şark köşesi yaptırmayı düşünüyorsunuz, bir fikir edinmek mi ? istiyorsunuz. Size farklı şark köşesi modelleri sunacağım, özel tasarımlara ve modellere imza atan Şark köşesi üreten şark köşesi orman ürünleri firması sizler için seçkin şark köşesi modelleri sunmakta inceleyin.

Şark Köşesi Modelleri 1 Şark Köşesi Modelleri 2 Şark Köşesi Modelleri 3 Şark Köşesi Modelleri 4 Şark Köşesi Modelleri 5 Şark Köşesi Modelleri 6 Şark Köşesi Modelleri 7

 

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.