Tarih: 29 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1410

Odalarınıza Halı Seçimi

Odalarınıza Halı Seçimi

Odalarınıza Halı Seçimi Evinizin zemin görünümünden sıkıldınız mı? Düzenleyebilirsiniz halı kesinlikle evinizi daha çekici görünmesini sağlar, halılarda çeşitli motifler ve desenler var oturma odası , veya yatak odası veya evinizin en sevdiğiniz odalarında Halı seçiminde Renk, desen boyut açısından bir halı seçimine dikkat etmeniz gerek hususlar. Evinizin ferah oda kavramına uygun olan halı modelini ve rengini seçmenizdir. Halılar odanın orta kısmına yerleştirilir, oldukça modern bir tarz verir. Bu arada, minimalist bir oda kavramı için, geometrik motifler ve tasarımlar içeren halı tercih edilmeli. Oturma odası dekoru için, minimalist tarzı, çok fazla renkli ve karmaşık halıları tercih etmeyin . temel renklerdeki halılar oturma odası ile kolayca uyum sağlayabilir. Görünümü güzelde olsa halılar astım hastaları için allerjik durumlar yaratabilir. Halılar toz ve kire karşı duyarlıdır. Bunun için de halıların temizlikleri belirli aralıklarda mutlaka yapılmalı:

* Elektrikli süpürgeyle haftada en az bir kere süpürülmeli yılda en az bir kez yıkanmalı  halılarınızı, düzenli olarak temizlemelisiniz.

* Halı Yıkama işlemleriniz için temizlik hizmetleri veren  halı yıkama firmalarından yardım alabilirsiniz.

* Doğrudan halılarınızı gün ışığına maruz kalmasından kaçının  ,halılarınızın rengi solmaz ilk günkü gibi renkleri canlı kalır .

* Kokulu halılara sahip olmak için , halı üzerine kabartma tozu serpin, ve silin elektrikli süpürge ile çekin, sonra 30 dakika bekleyin. Daha keskin bir koku için halınızı,sirke ve su karışımı ile silin.

* Halınız leke olduğunda, hemen beyaz bezle lekeyi mümkün olduğunca temizleyin.

Kaliteli ve Bütçenize Uygun Halı Seçimi

Halı almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunların başında halının hangi odada kullanılacağı önemli bir dip nottur. Bu oda ailenin tümünün birlikte zaman geçireceği bir oda mıdır? Odaya dışarıdan direkt giriş yapılıyor mu yoksa halı girişlere uzak bir bölümde mi kullanılacak ? Halınız direkt güneş ışınlarına maruz kalacak mı? Salon, antre ve merdivenler gibi yoğun trafiğin olduğu alanlara mı serilecek, bütçenizin yettiği oranda en iyi halı kalitesini almak önemlidir. Mekanlarınıza Halı  alırken, değişik markaların dayanıklılık sınıflandırma kılavuzlarını incelemelisiniz. Bu dayanıklılık sistemi, hangi halının hangi odada en iyi dayanıklılığı sağlayabileceği konusunda tüketiciye yardımcı olmaktadır. Bu kılavuzların büyük çoğunluğu, 5 üzerinden puanlama yapmaktadır. Bu anlamda 4 ve 5, kategorideki en iyi halıyı temsil eder.
bellona-hali-modelli Odalarınıza Halı Seçimi dekorasyonbilgisi

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.