Tarih: 19 Ekim 2019 Konu Sayısı: 1496

Yatak Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı

Yatak Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı

Yatak Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı Ebevyn yatak odaları uyuma ve dinlenme mekanları olduğu için dinginlik veren yumuşak ve dinlendirici renkleri ve tonlarını tercih etmek en ideal renk seçimi olacaktır. Açık renkler açık mavi ve mavinin tonları,pembe ve tonları, açık mor ve lila tonları huzur ve dinlendirici renk tonları olduğu için uykuya geçiş sürcini kolaylaştırıcak renk tonlarıdır.

Çocuk Yatak Odaları İçin Hangi Renk Tonları Seçilmeli

Çoğu ebevy’nin tercih ettiği klasik renk tonları kız çocukları için pembe, erkek çocukları için mavi renklerdir. Ancak burada önemli olan nokta çocukların daha huzurlu olmasını sağlayacak pastel tonların tercih edilmesi hususudur.

Yeşil renk ferahlığın ifadesidir. Çocuğunuzun özgüvenini güçlendirir, umut vericidir. Özgüveni düşük, depresif çocuklar için çok uygun bir renktir. Bej, kahve ve gri toprak tonlarına ait gruplardır. Bu renkler hiperaktif ve enerji dolu çocuklar için idealdir. Onlara gevşeme, sıcaklık ve konfor sağlar.

Mavi renkler güven, huzur ve bilgelikle bağdaştırılır. Çocuğunuzun sinirlerinin yatışmasına yardımcı olur ve iyi bir gece uykusu uyumasını sağlar.

yatak-odasi-renk-secimi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.