Tarih: 25 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1410

Lavabo Giderleri Nasıl Temizlenir

Lavabo Giderleri Nasıl Temizlenir

Lavabo Giderleri Nasıl Temizlenir

Giderler, genellikle yağ ve sabun atıklarının saç ve tekstil atıklarının birleşmesiyle oluşan birikintinin yol açtığı tıkanma sebebidir. Bu tıkanıklık sorunu mutfak evyenizde, banyo lavabonuzda veya duşunuzda bu tür tıkanıklıklar meydana geliyorsa, gider süzgecinin altında bulunan sifonda biriken pisliklerden olabilir. Yeni tasarım lavabolarda bataryanın arkasında kumanda mekanızması ve kumandalı süzgeç bulunur. İlk işlem olarak bu giderin bu bölümünün sökülerek temizlenmesi gerekir. Kumandalı sifonların düzenli olarak temizlik bakımı yapılması gerekir.

Biriken Pisliklere Karşı Basınçlı Çözüm

Biriken pislik boru içerisinde ulaşılmayan bir yerde ise el pompası ile çözüme ulaşılmaya çalışılmalı bu uygulama en kolay yollardan biridir. Lavabonun içini taşma giderine kadar suyla doldurun pompalamaya başlamadan önce taşma giderini bir bezle tıkayın. Daha sonra alt suyun gittiği bölümü pompalamaya başlayın çok büyük bir tıkanma yoksa sonuca bu yöntemle ulaşacaksınız.
Daha Büyük Tıkanmalar İçin Kimyasal Maddelerle Gider Temizleme
En etkin kimyasal sökücüler yapı marketlerden ve normal marketlerde bulabilirsiniz. Fakat bu tür kimyasal maddeler dikkatli kullanım gerektiren ürünlerdir. Yakıcı natriyum, nitrit veya natriyum hipoklorid gibi agresit katkılar içerir. Göz cilt veya yumuşak dokulara temas ettiğinde yanmalara neden olabilir. Oluşan dumanı solumamalısınız. Akciğer ve nefes borusu rahatsızlıkları oluşabilir.
Doğal Yollarla Gider Açma Teknikleri
Bir kaç kaşık yemek kaşığı kabartma tozu veya karbonat gidere dökünüz üzerine yarım bardak sirke veya soda dökerek gideri kapatın bir kaç dakika sonra gidere sıcak su dökerek tıkanıklığı açabilirsiniz.

Lavabo Giderleri Nasıl Temizlenir
0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.