Evinizi Boyamadan Önce Bilmeniz Gereken Püf Noktaları

Evinizi Boyamadan Önce Bilmeniz Gereken Püf Noktaları

Bir evi boyamak!  genellikle ev sahiplerini  uğraştırıcı ve külfetli olmasına rağmen evin iç temizliği ve ferahlığı için önemli bir unsurdur. Ancak, çok fazla harcama yapmadan evinizin görünümünü iyileştirmek için en ucuz yollarından biridir.

Boya renkleri  ile  yaşam alanlarınızın dramatik ruh halini değiştirebilirsiniz. Duvar Boya değişikliği ile evinizin görünümüne bambaşka bir hava katabilirsiniz  dikkat çekici renkler , ya da  yumuşak sakinleştirici renk tonları kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de, iç tasarım dünyasında en kolay ve en uygun araçlarından biridir. Ancak, boyaya başlamadan  önce işinizi çok daha kolay hale getirecek bilmeniz gereken birkaç şey var. Konumuzu okuduktan sonra evinizi boyamak daha kolay ve zevkli bir hale gelebilir.

Bir Odayı boya yapmaya hazırlamak!

  1. Her hangi bir odayı boya yapmaya başlamadan önce hareket alanı oluşturmalısınız ilk önce büyük mobilya parçalarını odanın orta yerine toplayın ve boya damlamasını önlemek için büyük bir naylon ile örtün veya nalburdan temin edebileceğiniz streç film ile güzelce sarın.
  2. Duvarları güzelce silin gereksiz bir adım gibi görünüyor olsa da, çok önemli bir adımdır. Duvarlarınızda biriken toz ve kirlerden duvarınızı temizlemiş olursunuz bu işlem duvara uygulayacağınız boyanın daha iyi kapatmasını sağlayacak
  3. Duvarlarda bulunan çivi deliklerini ve çatlakları alçı yardımı ile kapatın pürüzsüz görünmesini sağlayın pirizleri ve pervazları kağıt bant yardımı ile gazete kağıdı ile kaplayın. Boya yaparken üzerlerini boyaya bilirsiniz boyadan sonra çok fazla uğraşmamak için en etkili çözüm olacak.

Odaya yapılacak boya renk testi

Belli bir rengi duvarda nasıl görüneceğini belirlemek çok zordur. Eğer aklınızda bir renk  varsa, örnek  uygulamak iyi bir fikirdir.

Gündüz ve  gece seçtiğiniz rengi gözlemleyerek, boya kurumasını bekleyin. Bu size rengin duvarda nasıl görüneceğini  hakkında fikir verecektir.

Eğer renkten emin değilseniz, bir kaç renk örneği alıp aynı şeyi uygulayın. Dostlarınızdan yardım alarak nasıl durduğu hakkında fikirler alabilirsiniz.

Aşağıdaki galerimizde farklı renk ve stillerde boyanmış yaşam alanlarından boya örneklerini inceleyebilirsiniz sizde yaşam alanlarınıza uygulayacağınız renk tonu hakkında fikirler edinebilirsiniz. Galerimize bir göz atın.

evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari
evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari
evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari
evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari evinizi-boyamadan-once-bilmeniz-gereken-puf-noktalari