Mutfak Dolapları Nasıl Düzenlenir

Mutfak Dolapları Nasıl Düzenlenir

Mutfak Dolapları Nasıl Düzenlenir

Mutfaklarınızı daha organize dizayn ederek kullanışlı bir hale sokmanız mümkün buda kullanacağınız basit depolama alanları ve farklı amaçlarda kullanacağınız kap kacaklarınız bilinçli bir şekil depolamadan geçmektedir. Mutfaktaki dağınıklı önlemek ve daha derli toplu mutfaklara sahip olmanız için size farklı ip uçları hazırladık.

mutfak-esya-depolama-cekmecesi

Kağıt, plastik ve cam kutuları, mutfağın yüzeyinden elinizin altından kaldırmanın en iyi çözümü mutfak dolap çekmecelerini içine düzgün bir şekilde koyduğunuzda, geri dönüşüm olasılığınız daha yüksektir. Bu çekmeler, kolay ulaşım aradığınızı kolay bulma imkanı sunar.

mutfak-dolap-duzenleme-sekli

Gıdaları sağlıklı saklama kaplarını ortalık yerde tutmak yerine bir çığ gibi dağınıklığı engellemek için kapaklı dolaplarınızın ardında muhafa etmek için Plastik saklama kaplarının kapaklarını ayırın plastik kaplarınızı iç içe koyarak yer kazanın ve dolaplarınızın içine saklayın.

mutfak-havlu-pecete-cekmecesi

Mutfağınızda derin olmayan çekmecelere yerverin düzgün şekilde istiflenmiş peçete,bez,masa örtülerini ve mutfak havlularınız için derin olmayan çekmeceler düşünün sığ çekmecelerde saklamak güzel bir yoldur.

mutfak-katil-caydanlik-dolabi

Mutfaklar alanları genelde dar ama hareket kabiliyeti isteyen alanlardır bunu için mutfak yenilerken veya düzenlerken her alanın en iyi şekilde kullanılması için plan yapılması şarttır.Her zaman kullanılan çay,kahve ve kettılınız için bir dolap ayarlıyabilirsiniz hem dağınıklığı ortadan kaldıracak hem kolay kullanım sağlayacaktır.

mutfak-konserve-raflari

Köşe dolapları kolay mutfak tasarımının kurtarıcısı gibidir konservelerinizi kuru bakliyat kaplarınızı saklayabileceğiniz sağlıklı depolama çözümleri sunar.

mutfak-tencere-dolabi

Çoğu mutfak dolapları bir raf tasarımına sahiptir ve tek başına çoğu zaman yeterli değildir. Tencere,tava ve kapaklar için bir depolama alanına ihtiyaç vardır.Mutfak dolaplarınızı yenilerken mutfak tezgahı altında büyük kapaklı bir dolap olmasına özen gösterin Tüm kapakları bir araya getirin, tencerelerinizi iç içe koymanız daha fazla yer kazanılmasını sağlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

0 Paylaş
Paylaş
Tweet
Pin