Yaşam Alanlarına Halı Seçimi Nasıl Yapılmalı

0 Paylaşımlar

Oturma Odasına Halı Seçimi Nasıl Olmalı

Yaşam Alanlarına Halı Seçimi Nasıl Yapılmalı Oturma odaları her zaman hareketli ve trafiğin en yoğun olduğu odalarımızdan biri olduğundan sağlam kaliteli bir halı seçilmeklidir. Gevşek dokunmuş halılar hareketli oda için uygun olmadığı için çabuk yıpranabilir. Sıkı dokunmuş aynı zamanda konfor ve modernlik hissi uyandıran yumuşak yüzeyli halılar tercih edilebilir. Açık renkler mekanı daha havadar gösterebilir. Karmaşık desenler lekeleri kolaylıkla gizleyebilirsiniz.
Antre, Merdiven ve Holler:
Bu alanlarda oturma odaları gibi trafiğin en çok olduğu alanlar olduğundan mutlaka sert yüzeyli tüylü olmayan sıkı dokulu bir halı tercih edilmeli. Kolay temizlemek için kirleri göstermeyen ve olukları olmayan bir halı tercih etmeye özen gösterin.
Yemek Odası için Halı Seçimi:
Yemek odalarında trafik çok yoğun olmadığından yumuşak ya da gevşek dokulu halılar tercih edilebilir. Yemek odasında halı kullanımı ile ilgili göz önünde bulundurulması gereken en önemli nokta temizlik konusu. Olası kazalar ve lekelenmelere karşı koyu tonlarda ve sentetik lifli bir halı tercih edilebilir.
Yatak Odası için Halı Seçimi:
Yatak odalarında konfor faktörü ön plana çıkıyor. Çok nadir kullanılan yatak odası kullanım açısından da lüks segmentteki iplik ve dokuma türlerinin kullanımını mümkün kılar. İpek, floşlu, saf yün halılar burada kullanılabilir. Ayrıca dokulu ve shaggy halılarda yatak odası için doğru birer seçim olabilir.
Banyo Halısı Seçimi:
Banyo halıların sentetik olması gerekir. Nemin yüksek olduğu bu alanda yapay malzemelerin tercih edilmesinin ilk sebebi bu. Ayrıca banyo halı ve paspaslarının kaydırmaz tabanlı ve kolay temizlenebilir nitelikte olmasına özen gösterilmelidir.

hali-secimi

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın