Karantinada Sıkıntılı Ev Ortamında Farklı Aktivite Fikirleri

1 Paylaşımlar

Karantinada Sıkıntılı Ev Ortamında Farklı Aktivite Fikirleri Ülke genelinde kapsamlı bir karantina olmasada iş nedeniyle dışarı çıkma zorunluğu olmayan ve kendini karantinaya alan ve bu kapalı alanlarda kendini çok sıkılmış hissedenler için farklı aktivite fikirleri hazırladık. Çoğumuz neredeyse tüm zamanlarımızı iç mekanlarda geçiriyoruz, bu da bir süre sonra günlerin biraz sıkıcı geçmesi anlamına geliyor. Hep aynı şeyler tv seyret telefondan sosyal media’yı gez. Yemek ye otur otur gibi geçiyor.

Seyahat Filmleri Seyret

Bunu bir çok kere mutlaka karantina günlerinde yapmış ve filmden bile sıkılmış olabilirsiniz. Fakat seyrettiğiniz filmlerin vizyonunu değiştirin. Karantina günlerinde özlem duyduğumuz tatil, seyahat filmleri seyredin bu sizi diğer filmlerden daha keyifli hale getirecektir.

Formda Kalın

Spor salonları kapalı olabilir, ancak bu spor yapamayacağınız anlamına gelmez. Egzersiz de idealdir, çünkü kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan tüm önemli endorfinleri serbest bırakır. Evde spor salonu ekipmanınız yoksa, evdeki şeylerle doğaçlama yapın.

Ev Ortamında Farklı Aktivite Fikirleri

Online Kurslarla Ufkunuzu Genişletin

Yeni bir beceri öğrenmek isteyen insanlar için çok sayıda videolu online kaynak var ve her geçen gün daha fazla bir hale geliyor. ‘Bu değerli ekstra zaman, her zaman merak ettiğimiz, ancak asla şansı bulamadığımız konulara izin veriyor. Evinizin dekorasyonunu geliştirmek için farklı işler yapın eviniz için renkli kokulu mumlar yapın. çerçeveler süs eşyaları geliştirin.

Ev Ortamında Farklı Aktivite Fikirleri

Kendi Bitkilerinizi Yetiştirin

Şimdi biraz daha kendi kendine yeterli olmak için harika bir zaman. Maydanoz, biber veya nane gibi birçok bitki iç mekanda yetiştirilebilir veya balkon ve terasınız varsa daha kapsamlı düşünün domates,fasulye,salatalık gibi hele birde mütavazi bir bahçeniz varsa neden meyve ve sebze yetiştirme işini kapsamlı yapmaya çalışmıyorsunuz?

Ev Ortamında Farklı Aktivite Fikirleri

Evinizi Boyamayı Düşünün

Her sene duvar boyalarımızı yenileyerek yaptığımız bahar temizliğini zaman olmadığı için binlerce lira vererek yaptırdığımız boyama işini bu sene karantina günlerinde kendiniz yapmayı düşünmüyorsunuz. Hem maddi tasarruf hem zaman geçirmek için iyi bir fikir.

Ev Ortamında Farklı Aktivite Fikirleri

1 Paylaşımlar