Bebek Karyola Yatak Seçimi

Bebek yatak seçiminde  antibakteriyel  yataklar tercih edilmelidir, fakat bu yataklar diğerlerine göre daha pahalıdır. Bunların dışında uygunu orta sertlikte bir yaylı (yarı ortopedik) yataktır. Satış merkezlerinde 70 x 130 cm. veya 70 x 140 cm ebatlarında yatak üretimi bulunmaktadır, fakat bazı yatak üretici firmaları istenilen ölçüye uygun yatakta üretmektedirler. Bebeğiniz  yatağını  4 veya 4,5 yaşına kadar kullanabilir.Yatakğın karyolaya tam oturması gerekmektedir, bebeğin kolunu ya da kafasını sıkıştırabileceği boşluklar olmaması gerekmemektedir.

Yatağın daha temiz kalması için yıkanabilir yatak koruyucu kullanabilirsiniz. Çarşaf ile yatak arasına sıvı geçirgenliğini önleyecek bir koruyucu  takılmalıdır. Böylece kusması, çiş yapması durumunda  sızıntıların yatağa geçmesini enğellersiniz, temizlendiği halde oluşacak bakterilere ve kokuya engel olabiliriz.

bebishroom-bebek-odasi-yunus

Şık ve fonksiyonel bir erkek bebek odası takımı

bebek_odasi

Yavru ağzı ve truncunun kombine yapıldığı minyon şık bir bebek odası takımı

Bebek-Ve-Cocuk-Odasi

 

Ufak ve değişik bir bebek odası takımı

Aşağıdaki Konular İlginizi Çekebilir

1 Comment

  1. Vallahi karyola seçimi zevkinize bağlı ama bebekler için yatak anti alerjik ve ortopedik olmalı.Ben ikizlerim için Dormeodan bebek yatağı aldım onlar kadar bende rahatladım açıkçası.

Yoruma kapalı.