Tarih: 01 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1406

Art Deco Tarzında Yatak Odası Dekorasyonu

Art Deco Tarzında Yatak Odası Dekorasyonu

Art Deco Tarzında Yatak Odası Dekorasyonu Art deco tarzında yatak odası. Lüks art deco tarzı, neredeyse yüz yıl önce toplumun seçkinlerinin zengin yaşamının bir özelliği olarak Avrupa’da ortaya çıktı. Bugün, modern tasarımların klasik tarzların birleştirildiği ve sıra dışı tasarım fikirlerinin hayata geçirildiği pahalı bir seçkin dekorasyon stilidir.

art deco yatak odası

İç mekandaki art deco stili

açıkçası pahalı malzemelerden oluşur, değerli metaller, taşlar ve sanat nesnelerin birleşimi ile karakterizedir. Bu yönde stilize edilmiş yatak odasında lüks bir atmosfer hüküm sürüyor.Yatak odası dekorasyonunda kullanılan Art deco dekorasyon stili alışılmadık derecede rahat ve çekici görünüyor. Art deco tarzında bir yatak odası tasarımı, duvarlardan dekor eşyalarına kadar her şeyde mükemmellik ve zarafet içerir. Bu trendin ayırt edici özelliği, sadece doğal ahşap veya metalden yapılmış mobilyalar değil, ayrıca bol miktarda ışık, çok sayıda ayna, pahalı tekstil ürünleri, resimler, değerli aksesuarlar.

Art deco duvar dekorasyonu

Art Deco tarzında duvarların da dekoratif bir unsur olduğu akılda tutulmalıdır. Minimalizm ruhundaki pürüzsüz dokular burada uygunsuz olacaktır. Dekorasyon için kombine kafesler, kolajlar, duvar halıları ve boyama en uygunudur. Bu tarzdaki yatak odasının duvarları, çizimler ve desenlerle süslenmiş asimetrik veya düz çizgilerle doludur.

art-deco-yatak-odasi
art-deco-yatak-odasi

Art deco süslemeler

Art deco tarzının karakteristik bir özelliğidir. İç mekanı oluştururken yumuşak ve yuvarlak şekiller kullanılır (dalgalar, ovaller, daireler, kemerler). Eğer bir nişse, bir elips şeklinde olmalıdır. Aynı şekil tavanda, veya kapı aralığında da olabilir.Bu durumda, kontrast renk şemasından değil, farklı dokuları birleştirerek pürüzsüz ve pürüzlü olarak elde edilir. Ancak dekor kötüye kullanılamaz. Duvarlar, Art Deco yatak odasının sadece çerçeveleme ve dekorasyonudur ve iç kısmındaki ana vurgu değildir.

art-deco-yatak-odasi-dekorasyon
art-deco-yatak-odasi-dekorasyon
art-deco-yatak-odasi-dekorasyon
art-deco-yatak-odasi-dekorasyon
art-deco-yatak-odasi-dekorasyon
Art Deco Yatak Odası Aydınlatma

Aydınlatma için ana gereksinim Bu, doğal ışık ve çok sayıda lambanın varlığı ile elde edilir Art Deco tarzında aydınlatma, odanın bohem ve güzelliğini vurguladığı için ana işlevin en iyisi taşlar, kristaller,yaldızlı veya gümüş kaplama ile lüks bir avize ile elde edilir.

art-deco-yatak-odasi
art-deco-yatak-odasi
art-deco-yatak-odasi
art-deco-yatak-odasi
1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.