Bizimle iletişime geçin

Dekorasyon Fikirleri

Evinizin Yaz Temizliği Ve Bakım İşleri

Yayın Zamanı

Tarih

Evinizin Yaz Temizliği Ve Bakım İşleri

Yaz aylarında günlerin uzun olması havanın geç kararması ekstra zaman kazandırdığı için yazın evimizin dekorasyonlarını tamamlamamız için en güzel zamanlardır. Hem işyeri tatilleri genelde yazın yapıldığından on beş günlük iznimizin bir haftasını evimizin dekorasyon temizlik işlerine bir hafatasını kendimize ayırabiliriz. Dekorasyon ve kapsamlı temizlik işleri kıştan planlanır yaz aylarında uygulanır. Bazende planlar tatil tatlı gelir dekorasyon ve bakım fikirleri iptal edilir.

[reklam1]

Bu yaz izne çıkmadıysanız evinizin ihtiyacı olan dekorasyon ve temizlik bakım işlerini askıya almayın. Vereceğimiz fikirlerle evinizin temizliğini ve bakımını daha zevkli ve kolay bir şekilde bitireceksiniz. Evimiz için bakalım ne gibi işler yapabiliriz tatilimizde ayırdığımız zaman boyunca;

boya-badana-yaz-temizligi

Boya Badana işleri

Boya badana, yaz aylarında sıcak olduğu için pencere açılır ve yapılan boya kokusu ve kuruma işlemi cam açılarak çabuk yapılabilir. Boyayı kendiniz yapacaksanız bu iş karmaşık ve zor gibi görünsede değildir, dikkatli yapılmalıdır ve doğru araçları kullanarak, uygulama yapmak kolaylık ve pratiklik sağlar günümüz koşullarından diğer ihtiyaçlar için tasruf sağlamak adına çoğu ev sahibi bu boya işlemlerini kendisi yapmaya çalışmakta ilk odada size zor gelsede işleme alıştığınızda diğer bölümlerde sizi fazla zorlamayacaktır.

[reklam1]

Çatı teras kiler ve diğer depolama alanlarının bakımı temizliği

Çatı teras kiler ve depolama alanı için ayırdığınız bölümlerin düzenlenmesi her evin Pandora’nın kutusu, gibi yerlerdir. Depolama alanı için ayırdığımız yerler bu yerler kent yaşamındaki küçük evlerde genel kullanılmayan küçük tuvaletlerin olduğu yer depolama alanı olarak kullanılır. Yıl boyunca ele ne geçerese atılarak karmaşık ve içine girilmez hale gelir neyin nerde olduğu bulunmaz! buraların bakımı temizliği ve düzenlemesi yapılabilir.

gardirop-bakimi-temizligi

Giysi dolaplarının bakımı ve düzenlenmesi

Yıllardır alınan nice elbiseler giysiler katlanarak kenara konmuş yığılmış yer kaplayan gardıroplarınızda bulunan fazla artık işimize yaramayan giymediğimiz giysilerimizi ayırarak dolapta yer kazanmak için düzenlemeliyiz ve kışlık elbise düzeni kurmak ve kışlık ihtiyaç listesi çıkartmalıyız gardırop düzenimizide bitirdikten sonra devam ediyoruz.
Ağır kumaşları yıkama ve kış sezonuna hazırlama battaniye ve yorgan gibi kuruması zor olan tekstil eşyalarımızın bakımı ve temizliğine başlıyoruz, yaz ayları çabuk kurutmak için en güzel zamanlar havalar serinlemeden bu işleride yapmakta fayda var. Ayrıca kirlenmiş koltuk kumaşlarınızı silmek dezenfekte etmekte çabuk kurumaları için yaz ayları en iyi zamandır.

[reklam1]

banyo-mutfak-fayans-temizligi

Banyo mutfak fayans temizliği

Mutfak ve banyonuzun fayans temizliği iş hayatının yorgunluğu ve zamansızlığın verdiği boş vermelerin yaşandığı günlerin geçmesiyle fayans yüzeylerinizin kararması ve derz aralıklarının kirlenmesi banyo ve mutfaklarınızın yüzeylerinde hoş görünmeyen görüntülerin ortadan kaldırılması için fikirler, iyice temizlemek için kullanabileceğiniz ürünler kabartma tozu ve çif kullanabilirsiniz iyice fayans ve derz aralıklarını temizleyerek tamamen sterilize ederek tertemiz banyo ve mutfak yüzeylerine kavuşabilirsiniz.

Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Konuya Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daire Dekorasyonları

Yaşam Alanlarınızı Canlı Renklerle Güzelleştirin

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Yaşam Alanlarınızı Canlı Renklerle Güzelleştirin

Yaşam alanlarınızı canlı renklerle daha güzel görünümlere kavuşturun renkler dekorasyonun görselliğini arttıran en önemli etkenlerindendir. Şimdilerde dekorasyon stilleri renklerle daha şık ve dikkat çekici görünüyor. Eski alışılmış renkler dekorasyonlarda daha canlı renklere yerini bırakıyor. Canlı renklere örnek verecek olursan en çok tercih edilen renk tonları, fuşya,sarı,yeşil,turuncu,pembe,mor ve lila gibi bir çok renk tonları dekorasyonlarda kullanılmaktadır.


Renkli Koridor Kapıları

Koridorlarınıza açılan kapılarınızı çok canlı renklerle boyamaya nedersiniz? Sizde aşağıdaki görsellerden esinlenerek evinizin koridorlarına açılan kapılarının renga renk olmasının nasıl duracağını hayal edin.


Oturma Odalarında Canlı Renk Kullanımları

Oturma odalarınızda canlı renk kullanımı nasıl olur. Renkleri nasıl kullanacaksınız.Canlı renkleri koltuk üzerinideki kırlentlerde veya farklı aksesuarlarınızda canlı renk tonlarını ortama dikkat çekicilik katması adına kullanabilirsiniz. Aşıdaki görsellerden oturma odanızda renk kombinasyon fikirlerinden esinlenin…

Okumaya devam et

Aydınlatma

İlginç Dekoratif Salon Avize Modelleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

İlginç Dekoratif Salon Avize Modelleri

Yaşam alanlarının aydınlatma aksesuarlarından olan avizeler, her alana farklı kullanım tarzlarıyla yaşam alanlarımızı aydınlatırlar, bu konumuzda dekoratif görünümleriyle salon ve misafir odanıza aydınlatmanın yanı sıra görünümleriyle dikkat çekecek modern,dekoratif,vintage,ilgi çekici salon avize modellerini sizin için araştırdık. Şimdilerde metal ve led ışıklı avize tarzlarının çok popüler olduğunu söyleyebiliriz. Farklı tasarım modelleri ilginç geometrik ve simetrik görünümleri salonlarınıza ve misafir odanıza ilgi çekicilik katacak, avize modelinizde bir yenilik arıyorsanız. Metal aksanlı salon avize modellerine hazırladığımız galeriden göz atın.

 

Okumaya devam et

Dekorasyon Fikirleri

Saten Yatak Örtüsü Modelleri Renkleri

Yayın Zamanı

Tarih

Yazan

Saten Yatak Örtüsü Modelleri Renkleri

Yatak odalarının görselliğini arttıran en önemli tekstil ürünlerinden olan yatak örtüleri farklı kumaş yapıları ve desenleriyle yataklarınızın görünümüne şıklık getirdiği gibi yatak odanızında havasını değiştirmekte Bu konumuzda sizin için hanımların bildiği bir marka olan Madame Coco’nun farklı dokunuş hissi veren dikkat çeken nakış işlemeleriyle Matte Saten yatak örtülerini sizin için araştırdık.

Renk renk desenleriyle yatak odalarınızda sadeliğin ve tarzın görsel ambiyansını yaratacak. Evinizin havasını değiştirecek nude renklerde çok amaçlı örtüler tam size göre! Yatak örtülerinin dokuma ve örme seçenekleriyle ister nostaljik bir tarz yaratın isterseniz kadife ve dantelli yatak örtüleriyle kendinizi şımartın.Renkli bir yatak odası istiyorsanız Madame Coco’nun renkli yatak örtülerinden birini seçmekle başlayın. Hazırladığımız galeriden Madame Coco’nun saten yatak örtüsü modellerini inceleyin.

Okumaya devam et

Koltuk Dekorasyonları

Mutfak Dekorasyonları

Advertisement

Popüler Konular