Faydalı Bilgiler

Muslukları Metal Yüzeyleri Parlatma Yöntemleri

Muslukları Ve Metal Yüzeyleri Parlatma Yöntemleri Mutfağınızdaki ve banyodaki musluklarınız artık parlak değil mi? İşte musluklarınızı yeniden parlamasını sağlayacak kendiniz yapabileceğiniz çözümlere yönelik kullanışlı bir kılavuz.

Zamanla, musluklarınızın görünümleri doğal parlaklıklarını kaybetmeye başlar. Onları yeniden parlatmanın birçok basit yolu var, bu pratik kılavuzda musluklarınızı evde yaygın olarak bulunanlarla bile nasıl temizleyeceğinizi keşfedeceksiniz. Ocaktan tencerelere, lavabodan çatal bıçak takımına kadar evlerde özellikle mutfakta en çok kullanılan malzemelerden biri şüphesiz metal eşyalardan oluşuyor. Her şeyden önce, kalıcı hasar ve bozulma olaylarını önlemek için çok kimyasal veya aşındırıcı ürünler, aletler veya solüsyonlarla temizlememeye çok dikkat etmek gerekir .

Metal yüzeylere zarar vermeden cilalamak için gerekli olanlar aşağıdadır.

  • Yumuşak sünger
  • Yumuşak kumaş
  • İnatçı lekeler için diş fırçası
  • Eldiven

Metal yüzeyleri temizlemek için, sağlık ve çevre üzerinde daha az etkisi olan, endüstriyel ürünlerle aynı sonuçlar elde edilebilir, evde kolayca bulunabilen doğal maddeleri kullanabilirsiniz!

Oksitlenmiş çeliği temizlemekten en dayanıklı kire kadar, belirli sorunları çözmek ve hoş olmayan görünümü önlemek için davlumbaz, ocak, fırın, yüzeyler ve aksesuarları maksimum ihtişamına döndürmek için tasarlanmış farklı çözümlerin bir listesi. Çelik yüzeyleri temizlemek ve parlak, temiz hale getirmek için, kullanışlı bir sprey şişesine koymak ve gerektiğinde kullanmak için kendin yap ürünü de hazırlayabilirsiniz.

Sirke İle Temizlemek

Lekeli ve soluk musluk ve diğer metal yüzeylerin parlaklığını geri kazandırmak için sirke gerçekten etkili bir çözümdür.

Metal Temizleme

Sadece bir süngeri nemlendirin ve gerekirse en çok hasar görmüş matlaşmış kısımları, cilalanacak tüm yüzeyin üzerinden geçirin. Yeni lekelerin oluşmasını önlemek için birkaç dakika etki etmesini bekleyin ve yumuşak bir süngerle yeterince kuvvetlice ovalayın, ılık suyla durulayın ve tüm yüzeyi iyice kurulayın. Çıkarılması zor olan yağ lekeleri varsa, birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin. Sonuç gerçekten parlayacak!

Kireçleri Limon Suyu İle Temizleyin

limonla temizleme

Yüksek sitrik asit içeriği sayesinde, limon suyu bile metal yüzeylerin temizlenmesinde, özellikle de inatçı kireç kalıntılarına karşı mükemmel bir doğal temizleme sağlar! Su ile seyreltilmiş limon suyuna batırılmış bir süngeri uygulanacak yüzeyden geçirin. Musluklarda veya tencerelerin dibinde oluşan kireç tortusu özellikle çok ve kalınlaşmışsa, saf limon suyu kullanabilirsiniz.

Pas lekelerinin ilk belirtileri için, iyice durulamadan önce metal nesnelere ve yüzeylere birkaç dakika uygulamak üzere limon suyu, su ve tuz karışımı oluşturarak yüzeyi temizleyebilirsiniz. Limon kabuğu ve genel olarak diğer turunçgiller bile metali temizlemek ve cilalamak için mükemmeldir.

Karbonat Kabartma Tozu İle Temizleme

Kabartma tozu, metal parlatma da dahil olmak üzere birçok ev kullanımı için gerçek bir doğal çözümdür! Kişisel hijyen ve çamaşır yıkama konusunda istisnai olmasının yanı sıra özellikle kireçli tencerelerin temizliği için de harikadır. Bulaşık sabunu ve ılık su ile karıştırılmış kabartma tozu ile bir krem ​​yapın. Kireçlenmeyi daha yumuşak hale getirmek ve zahmetsizce yok etmek için hassas bir süngerle uygulama yapılacak yüzeylere uygulayın, böylece tencerenin geri dönüşü olmayan bir şekilde çizilmesini önleyin. Birkaç dakika bekletin ve iyice durulayın. En çok hasar görmüş yüzeyler için, bir diş fırçasını saf bikarbonata daldırın ve lekeleri çıkarmak ve olağanüstü bir parlaklığı geri kazandırmak için yüzeyleri iyice ovalayın.

Kül İle Temizleme

külle temizleme

Kulağa biraz büyükannenin çözümü gibi gelse de kül, metal yüzey temizlemek için gerçekten etkilidir. Odun külü (yaklaşık 100 gram) ve yarım litre su karışımı yapmak için eski bir tencere kullanın. Kısık ateşte yaklaşık bir buçuk saat kaynamaya bırakın ve ara sıra bir çubukla karıştırın. Artık temizlemenin sırları kalmadığına göre, tüm evi parlatmak için hemen çalışmaya başlayabilirsiniz!

About author

Articles

Mobilya tasarımındaki en son trendler ve evinizi dekore etmek için birçok fikir ve çok daha fazlası. Eski püskü şık, modern veya klasik tarzı seven biri olun, yaratıcılığınızı özgür bırakacak birçok makaleyi DekorasyonBilgisin'de bulacaksınız. Küçük, büyük, iç mekan, dış mekan veya her ne olursa olsun her türlü ortamı dekore etmek için farklı fikirler ve ipuçları!
Benzer Konular
Dekorasyon FikirleriFaydalı Bilgiler

Evinizde Küflenmeyi Önlemenin Kolay Yolları

Evinizde Küflenmeyi Önlemenin Kolay Yolları Küf, iç mekanlarda nemli veya ıslak yüzeylerde…
Devamı
Faydalı Bilgiler

Buzdolabı Neden Buzlanma Yapar

Buzdolabı Neden Buzlanma Yapar buzdolabı, ev yapımı donmuş meyvelerle veya hafta boyunca…
Devamı
Dekorasyon FikirleriBahçe DekorasyonuDaire DekorasyonlarıFaydalı BilgilerOda Dekorasyonu

Doğada Bulabileceğiniz Dekoratif Süs Bitkileri

Doğada Bulabileceğiniz Dekoratif Süs Bitkileri Bahçeli bir eviniz varsa veya doğada gezmeyi…
Devamı
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you. [mc4wp_form id="729"]