Tarih: 17 Haziran 2019 Konu Sayısı: 1470

Yaşam Alanlarına Mobilya Dekorasyon Fikirleri

  • 8 Ağustos 2015
  • 1.115 kez görüntülendi

Yaşam Alanlarına Mobilya Dekorasyon Fikirleri

Yaşam Alanlarına Mobilya Dekorasyon Fikirleri

Mobilyalar mekanlarımızın görselliğini güzelliğini arttıran materyallerdir. Fakat modern ve şık  mobilyaların yanlış yerlere dekore edimesi mobilyanın güzelliğini ve estetikliğini kaybetmesine sebep olabilir.Dekore edeceğiniz mekanın eşyalarını düzenlemeden önce size farklı ip uçları sunacağım.
Yerleşim dekoru hakkında birkaç ipucu;
Dekore edeceğiniz mekanın mutlaka planını önceden tasarlayın ve uygulamalara daha sonra geçin.Mekanın ölçüleri ve mobilya ölçülerini kaydedin.
Dikkat çekmesini istediğiniz mobilyanın mekanın odak noktası olmasına dikkat edin. Diğer aksesuarlarıda  bu mobilyaya uyacak şekilde seçin ve yerleşimini ona göre yapın.

Mekana koyacağınız. Orta sehpanın tüm noktalardan erişiminin kolay olmasına özen gösterin.
Oturma odaları günlük hayat çok kulandığımız odalar arasında olduğu için, oturma alanının iyi aydınlatılması gerekir. Tavandan zemine doğru inen sarkık aydınlatma daha sağlıklı olacaktır.
Oturma alanını dekore yapılmadan önce oturma alanının boş olarak görülmesi alanı daha iyi algılayıp planlamanızı sağlayacaktır.
Düzenleme öncelikle büyük mobilyalardan başlanması ve büyük parçalardan küçüklere doğru giden bir yerleşim seyri izlenmesi sizin açınızdan daha kolay ve sağlıklı olacaktır.
Mobilyalarınızı düz biçimde değil hafif açılı yerleştirmeniz, odanızın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.
Pencere ve kapı alanlarını, mobilyalarla kapatmak ışığın mekana girmesini engelleyeceğinden, alanın olduğundan daha dar algılanmasına sebep olacaktır.
Oturma odasına girildiğinde görüş alanını engelleyen herhangi bir mobilya olmamalı. Kitaplık ya da TV üniteleri duvar alanlarına paralel yerleştirilemiyorsa; yani bunun için yeterli alan yoksa yerden yüksekliği maksimum 1 metre olan modeller tercih etmeye özen göstermelisiniz. Böylece bir kanepenin arkasında konumlandırılmış ya da oda ayırıcı olarak kullanılan bir kitaplık görüş alanınızı engellemez, mekanın dar ve sıkıntılı gözükmesini önler.

oturma-odasi-modelli mavi-boyali-oturma-odasi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.