Tarih: 09 Aralık 2019 Konu Sayısı: 1503

Boya Badana Yapmanın Püf Noktaları

Boya Badana Yapmanın Püf Noktaları

Boya Badana Yapmanın Püf Noktaları

Duvarlarınızın sıvası eski olsa bile, duvarlarınızı tekrar sıva yapmanıza gerek yok. Sadece küçük çatlakları doldurmak gerekir. Boya öncesi yüzey kuru olması gerekir.
Küçük çatlak ve çukurları çok amaçlı dolgu malzemesi ile doldurun, ancak daha büyük olanları kapatmak için sıva harcı veya nalburdan veya büyük yapı marketlerden temin edeceğiniz dolgu malzemeleriyle duvarlardaki büyük çatlak ve hasarlı yerleri düzeltebilirsiniz.
Yeni sıvanın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra. Boyamaya başlayın. Sıvanın kuruması genellikle, koşullara bağlı olarak iki ila yedi gün sürer.
Boyamadan önce, duvarlarınızda eski duvar kağıdı varsa kaldırmanız gerekir duvar kağıdı çıkarmak için en kolay yolu, buhar püskürtme kolaylaştırmak için kullanabilirsiniz.
Duvardaki tüm kalıntılardan temizlenmelidir..

Boya Nasıl Yapılmalı

Tavan Boyama İncelikleri
Köşeleri ve kenarları, küçük bir fırça ile boydan boya boyayın . Sonra, daha büyük bir fırça veya rulo ile en kolayı rulodur hem yormaz hem daha hızlı boyayabilirsiniz, geniş bantlar halinde boya her zaman ıslak boya ile temas edecek şekilde kenarlara kadar boyayın. Eski tavan boyanız çok kirli değil ise kullandığınız boyada kaliteli ise tek katla çözüme ulaşabilirsiniz.
Kapı Pencere Boyama İncelikleri
Kapı aksesuarlarını çıkartın.
Önce kapı çerçevelerini boyayın. Her iki tarafında farklı görünmemesi için her iki tarafında yüzeyini tamamını boyayın.
Aynı zamanda menteşelerin içine boya girmemesine dikkat edin
Pencereler
Pencere boya kuruma süresini en üst düzeye çıkarmak için pencereleri sabaha kadar açık tutun. Kuruması daha çabuk olacak ve yapışmasını önleyecektir
Pencere çerçevelerini boyarken, en iyi sonuçları elde etmek için belirli bir sırayla boyanmalıdır. Ayrıca bu pencerelerinizi daha kolay boyamanızı sağlayacak.
Radyatörler
Radyatörler tamamen soğuduktan sonra boyanmalıdır. Metal için uygun bir solvent bazlı boya kullanılmalıdır.
duvar-boya

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.