Tarih: 29 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1410

Ankastre Fırın Özellikleri Ve Boyutları

Ankastre Fırın Özellikleri Ve Boyutları

Ankastre Fırın Özellikleri Ve Boyutları Fırın, bir mutfağın gerekli ve çok önemli bir mutfak eşyasıdır. Modern fırınlar, konveksiyon, mikrodalga fırın, ızgaraları, kendi kendini temizleme gibi birçok ek fonksiyonlarla donatılmış yüksek teknoloji ürün üniteleridir. İç kabinleri, belirli yemekleri pişirmek için en uygun modları seçmenize izin veren birçok program seçeneği vardır. Bir cihaz seçerken, sadece pişireceğiniz yemeklerin tercihleri ​​değil, aynı zamanda ankastre fırının boyutları ve özellikleride önemli bir rol oynar.

Ankastre fırın modelleri
Ankastre fırın modelleri

Fırın nasıl seçilir

Yeni bir fırın seçiminde bazı şeyler düşünülerek satın alınmalıdır. Kullanımı sırasındaki konfor ve rahatlığı, yemeklerin kalitesi ve çeşitliliği buna bağlı olacaktır. Satın alırken, mutfağın boyutlarını,mutfakta yerleştirlecek yeri ve bağlanma sistemi göz önünde bulundurmalısınız.
Satın alırken, aşağıdaki noktaları dikkate almak önemlidir: 
Fırını değiştirirken, eski ve yeni cihazların boyutları aynı olmalıdır. Bu sayede mutfak dolaplarında değişikliğe veya yeni boyutlara göre dolap ayarlama zorunda kalmayacaksınız; 
– Aile üyelerinin sayısı standart bir fırında aynı anda büyük miktarlarda yiyecek pişirmek için yeterli olmayabilir. 
– Aile büyükse, büyük pişirme alanı olanlar tercih etmek daha iyidir 
– Bu tür fırınlarda daha fazla fırın tepsisi yerleştirebilir ve böylece pişirme süresinden tasarruf edebilirsiniz; 
– Küçük bir alana sahip mutfakta büyük bir fırın yerleştirmek zor olacaktır. Küçük bir mutfak için küçük bir cihaz mükemmeldir; ürünün tasarımı seçilen stile ve renk şemasına uygun olmalıdır; 
– Mikrodalga, fırınlarda büyüklüğü ve fonsiyonel özellikleri,arttıkça cihazların maliyetini büyük ölçüde artırır.

Ankastre fırın modelleri

Fırınlar için standart ölçüler Ekipman seçerken ana parametrelerden biri fırının boyutlarıdır. Cihaz mutfağa tam olarak oturmalıdır. Üreticiler çok çeşitli modeller sunmaktadır.
Fırın seyrek kullanılırsa, küçük bir kompakt versiyon tercih edilmelidir. Bununla birlikte, unutmayın küçük fırınların işlevselliği çoğunlukla sınırlıdır. Ek işlevler sizin için önemliyse, standart boyutlarda bir fırını satın almak daha iyidir.

Ankastre Fırın Özellikleri Ve Boyutları

Ankastre Fırın Ölçüleri

Ankastre Fırın Genişlik 

Standart fırınlar 60 cm genişliğindedir.Fırınlar üreticiye bağlı olarak standart bir ölçüdür. Bu boyut aralığındaki fırınlar çok sayıda seçeneğe sahiptir. Bu bağlamda, eski ekipmanı hızlı bir şekilde değiştirmek için herhangi bir tasarıma en uygun cihazı seçmek zor olmayacaktır. Bu tür fırınlar standart mutfak setlerinin kasalarına kolayca entegre edilir, bu nedenle standart olmayan boyutlarda mutfak dolaplarınızda işlem yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Ankastre Fırın Derinlik 

60 cm’lik bir fırın derinliği opsiyonel kabul edilir. İdeal olarak 60 cm olan standart genişlikte bir set üstü ile birleştirilmiştir.Bu yüzey, pişirme için gerekli ürünleri, küçük ev aletleri eşyaları, üst dolaplara yeterli bir mesafede sığar.Fırının bu derinliği, pişirme işlemini büyük ölçüde hızlandıran geniş bir fırın tepsisi kullanmanızı sağlar. Bu ölçülere sahip bir fırın, ocağın altındaki bölmeye entegre edilir. Sınırlı alan olması durumunda, 50-55 cm derinliğe sahip modeller seçebilirsiniz Küçük mutfaklar için 45 cm derinliğe sahip kompakt seçenekler en uygunudur.

Ankastre Fırın Yükseklik 

Standart bir gazlı fırınının yüksekliği 60 cm’dir.Ek fonksiyonların varlığında, bu parametre artabilir,üreticiler müşterilerin tüm olası ihtiyaçlarını karşılamak için çaba sarf etmektedir, bu nedenle boyutları giderek artan talepleri karşılayan standart dışı modeller sunmaktadır.

1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.