Tarih: 09 Aralık 2019 Konu Sayısı: 1503

Yaşam Alanlarında Turuncu Renk Kullanımı

Yaşam Alanlarında Turuncu Renk Kullanımı

Yaşam Alanlarında Turuncu Renk Kullanımı

Bugün, duygusal canlı ve aynı zamanda, sıcak renklerinden biri olan turuncu rengi tartışacağız. Bu renk ruhu geliştirir, metabolizmayı normalleştirir, kan dolaşımını artırır, kalbi hızlandırmak ve büyük bir anti-depresan etkisi olduğu bilinmekte, Peki neden bu kadar etkiye sahip olan turuncu renk iç dekorasyon renklerinde az kullanılıyor portakal rengi olarakta bilinen turuncu rengi bir odanızda, kullanmanız ortamı sıcak ve misafirperver yapacak tamamını veya biraz portakal renkleri ekleyerek, değişiklik yapmak ve alışılmışın dışın ilgi çekici rengi yaşam alanlarınıza yansıtmak, hayatınıza nasıl farklı bir ışıltı getireceğini fark edeceksiniz. Yaşam alanlarınızdaki hayatınız kesinlikle daha iyi değişecek, çünkü turuncu  mutluluk, beraberlik, yardım severlik ve coşku veren bir renk olduğunu göreceksiniz.

Yatak Odası için Turuncu Renk Kullanımı
Yatak odanızı romantik turuncuya dönüştürün, turuncuya uyumlu bir pastel renk tonu seçin. Çok fazla öne çıkmayan tamamlayıcı bir renk olabilir.Mesela kremin tonları gibi yatak odasında duvarların, turuncunun parlak tonları can sıkıcı olabilir, gerektiği gibi dinlendirici olmaz. Ancak, turuncu parlak aksesuarlar kullanılabilir, abajurlar, yatak örtüsü veya yatak başlığında turuncu renk ve tonlarını kullanmak yatak odası dekorasyonu için etkili görünümler kazandıracaktır.

turuncu-renk-yatak-odasi-dekorasyon turuncu-yatak-odasi turuncu-renk-kullanimi

Oturma Odasında Turuncu Renk Kullanımı
Turuncu oturma odasına çok yaratıcı görünümler kazandıracak. Odaya canlılık ve dikkat çekicilik getirecek farklı aksesuarlar, halı, perde ve duvar tablolarında turuncu renk yansımaları kullanbilirsiniz. Krem ve bej rengini tamamlayıcı renk tonu olarak kullanmanızda fayda var.

oranzhevyj-cvet-v-interere oturma-odasi-turuncu-dekorasyon oturma-odasi-turuncu-dekorasyon-1 oturma-odasi-turuncu-dekorasyon-2 oturma-odasi-turuncu-dekorasyon-3 turuncu-renk-oturma-odasi

Mutfaklarda Turuncu Renk Kullanımı
Turuncu mutfak her zaman çok rahat ve sıcak görünecektir. Turuncu renk mutfakta bir fincan kahve içmeniz iç ruh halinizi duygulu ve neşeli olmasını sağlayacaktır.
Mutfaklarınızda turuncu rengi mutfak dolaplarınızın kapaklarında mutfak masanızın sandalyeleride, aydınlatma sistemlerinde veya farklı mutfak aksesuarlarında turuncu rengi yansıtabilirsiniz.

turuncu-mutfak-dekorasyon turuncu-mutfak-dekorasyon-1 Photo4_ 096

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.