Tarih: 18 Kasım 2019 Konu Sayısı: 1500

Tavan Dekorasyon Modelleri Ve Malzeme Özellikleri

Tavan Dekorasyon Modelleri Ve Malzeme Özellikleri

Tavan iç tasarım dekorasyonunun ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak, tavan tasarımı için bir kaplama malzemesi seçerken dikkate alınması gereken iç dekorasyonun stiline göre seçimi önemlidir. Tavan dekorasyon modelleri için üretilmiş bir çok malzeme çeşiti ve modeli mevcuttur. Yalıtım , ısı direnci, dayanıklılık ve uygulama kolaylığı sağlayan hazır ürünlerdir. Bu, modern malzemeler, kesinlikle herhangi bir yaşam alanı tavanında kullanılabilir.
Bu konumuzda yaşam alanlarının tavanlarını alışılmışındışında farklı görünümlere taşımayı hedefleyen okuyucularımız için hazırladık. Evinizin tavanlarına ilgi çekici dekoratif görünümler, kazandıracak tavan dekorasyon fikirleri aşağıda sizi bekliyor. Galemizi mutlaka incelemelisiniz.Tavan dekorasyonlarınızda hangi tür malzeme kullanacaksınız ilk önce buna karar verin ahşap, cam elyafı, hafif alaşımlar, polistiren, çeşitli fayans malzemelerinden imal edilebilir Yani, Strafor tavan malzemeleri çok yönlü dekoratif süsleme seçenekleri sunduğu için çok tercih edilen tavan kaplama ürünleridir. Özel üretim yöntemine, bağlı yüzey tasarım ve desen çeşitliliği ve kolay uygulanması bakımından en çok tercih sebepleridir. Ahşap, mermer, taş, vb çini bu tür doğal malzemeleri taklid olarak yapılmıştır.

Tavan döşemelerinin özellikleri
1. Preslenmiş Fayans
Bu ürünler gevşek yumuşaktır yüzey kalınlığı 8mm aşan kalınlıklara sahiptir, bu sayede preslemesi yapılmıştır üretim malzemesi polistiren köpük blokları, ile üretilir.
2.Dezavantajları
Bu malzemelerin farklı tasarımlarda sofistike ve iyi görünüm sağlamak için kullanılan bir tavan dekorasyon malzemesidir.

Gözenekli yüzeye sahip oldukları için hızla kir emer, ve nemli ıslak ortamlar için tavsiye edilmez, mutfak ve banyo tavanı gibi nemli ortamlarda kullanımı tavsiye edilmez.
Bu ürünler kırılgandır. Fiyat konusunda uygun ve baskı yöntemi ile yapıldığı için dekoratif modeller içerdiği için mekanların mutfak ve banyo dışındaki bölümlerinde en çok kullanılan tavan dekorasyon malzemeleridir.
Aşap Tavan Dekorasyon Malzemeleri
Ahşap tavan malzemeleri doğaldır ortama doğal görünüm getirir fakat bu ürünleri uygulanması zordur ve çok maliyetlidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.