Tarih: 27 Eylül 2020 Konu Sayısı: 1406

Tablolar Duvara Nasıl Asılmalı

Tablolar Duvara Nasıl Asılmalı

Bir çok kişi sadece bilinmeyen sanatçılar tarafından ucuz resim tabololarını alabiliyor olsa da, bu tasarım öğesi odanın şık dekorasyonu lüks ve yüksek statü ile ilişkilidir. Resim tabloları sıkıcı boş duvarları süslemek için en iyi alternatiftir.

Tablo duvara asma ölçüleri

Sadece dekorasyonun renk tonlarına uygun bir resim tablosu almak yeterli değil,diğer unsurda doğru bir şekilde duvarınıza asmanız gerekiyor. Dekor için yanlış yeri, yüksekliği, ortamı seçerseniz, dekorasyonun tüm dekoratif etkisi boşa çıkacaktır. Profesyonel tasarımcıların bir resmi nasıl asacağına dair tavsiyeleri inceleyeceğiz. Çivi kullanmadan dekoru duvara sabitlemek için bir dizi fikirler.

Tablonuzu satın aldıktan sonra çözülmesi gereken ilk sorun: resim tablonuzu ayrıntılı olarak incelenebilmesi için hangi yükseklikte asılmalıdır? Görüntünün renk kompozisyonu ve çizim özelliklerinin incelenebilmesi için uygun aşmanız önerilir. Zengin, canlı renklerle yapılmış büyük nesneli resimler göz seviyesinde asılmalıdır. Konumu nasıl belirlenir? Birkaç adım duvardan geri adım atmanız ve duvarda ortalama yükseklikteki bir kişinin bu mesafeden işaretlemeniz gerekir.

Tablo hizalama

Perspektif, soyut öğeler veya küçük nesneli tablolar (örneğin, bir demet kır çiçeği) kesinlikle göz seviyesi hizasına yerleştirilmelidir. Onları biraz daha yükseğe asarsanız, dekor iç mekanda “kaybolabilir”. Farklı boyutlarda birkaç resmin yatay yerleşimi planlandığında, yüksekliği ayrı ayrı hesaplanır. Bu arada, böyle bir hareket odayı görsel olarak genişletmeye yardımcı olacaktır. Her görüntünün yatay merkezi, koşullu “göz seviyesi” ile çakışmalıdır. Altta veya üstte tek bir satırdaki karelerin konumuna odaklanmak yanlıştır. Bir grup dikey resim, tavanı görsel olarak daha uzun yapar. En iyi görüntü sayısı bir üçlü olarak kabul edilir. Merkezi resim göz hizasındadır. Planı tarafsız olabilir. Diğer iki resim sırasıyla göz seviyesinin altında ve üstünde asılmalıdır.

Yön ve açı

Yatay tablolar duvarların sınırlarını görsel olarak genişletir. Geniş mobilyalarla birlikte iyi uyum sağlar: bir kanepenin veya yatağın arkası, çekmeceli dolap, masa, komodin gibi mobilya parçalarıyla Dikey resimler, aksine, duvarları daha yüksek yapar, koşullu çizgi boyunca alanı yerden tavana kadar uzatır. Mobilya elemanlarına bağlı olmaları gerekmez. Genellikle, bu tür dekoratif objelerin grupları, geniş kapıların her iki tarafındaki yan duvarlar, koridorların kısa duvarları, düzensiz şekilli odalar, yan duvarlar ile dekore edilebilir.

Tablolar Duvara Nasıl Asılmalı
tablo duvar asma fikirleri
tablo duvar asma fikirleri
tablo duvar asma fikirleri
tablo duvar asma fikirleri
tablo duvar asma fikirleri
tablo duvar asma fikirleri
1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.