Su Tesisat Kaçak Sorunları İçin Ön Bilgiler

Su Tesisat Kaçak Sorunları İçin Ön Bilgiler Sıhhi tesisat işleri herkesin yapabileceği iş olmayabilir. Bir çok kişi, sızdıran musluklar ve paslı borulardan su kaçakları gibi sorunlarla karşılaşabilirler. tesisatçı aradığınız ve bulamadığınız olduğunda bazı işleri kendiniz çözmek isteyebilirsiniz.Su tesisatıyla ilgili çok fazla bilgiye sahip değilseniz biraz bilgi size zarar vermez. Bu yazıda, herkesin hayatlarını kolaylaştırmak ve bazı temel sıhhi tesisat işleri yapmak için kullanabileceği bazı kolay ve pratik sıhhi tesisat bilgilerini hazırladık.

Ana Suyu Kesme Vanaları Hakkında Bilgi

Daireye giden ana su hattını kesmeye yarayan vanalar olarak da bilinir. Ana amaçları, evin içindeki tüm musluklara giden suyu tamamen kesmenize yarar. Bu vanalar ana bina girişlerinde daire daire ayrı bir panoda veya daire girişinde bir panoda bulunurlar, Arkada,belirli bir musluk veya tesisat borusundaki onarım işi yapmak istiyorsanız, ana vanadan tüm eve giden suyu kapatarak arızayı kolaylıkla gidermenizi sağlar.

Sızıntıları Giderin

Musluklarınızdan küçük damlatmalar olsa bile, bir sızıntı göz ardı edilmemelidir. Eğer zamanında tamir etmezseniz küçük damla büyük bir sorun olacaktır. Her gün 8 litre kadar su sızdıran bir musluktan, boşa gidebilir her kezin evinde başına gelmiştir klozetin sifonun su kaçırması klozetin su kaçırması musluk gibi damla halinde değil damlamadan daha fazla su kaybına neden olur sifonun su kaçırması günde 200 litre su kaybına neden olabilir. Bu nedenle sifon kaçırmalarına hemen müdehale edilmeli, En yaygın olarak musluklarda bulunan kauçuk contalardaki deformasyon ve aşınmalardan kaynaklanır. Yapı marketlerinde veya nalburda yenilerini kolayca alabilirsiniz. Aynısını alabilmeniz için eskisini yanınıza alın. Kendiniz değiştirmek istemiyorsanız, her zaman profesyonel bir tesisatçıya yaptırabilirsiniz.

Su Tesisat Bantları

Bir çok sıhhi tesisat kaçak sorununu düzeltmek için en iyi arkadaşınızdır. Teflon bant olarak da bilinir. Su boruları için bu bant birçok su kaçağı sorununu çözebilir. Sızdırmazlık amacıyla boru dişlerinin etrafına sarılır. Çeşitli genişliklerde mevcuttur. Özel gereksiniminize göre birini seçebilir ve birçok damlama sorununu düzeltmek için kullanabilirsiniz. Özellikle boru bağlantıları ve boru bağlantı parçaları etrafındaki alanlar için kullanışlıdır. Sızdıran bir bağlantı nedeniyle tüm boruyu değiştirmeniz gerekmez. Bant düzeltebilir ve sızdırmayı önler.