Tarih: 20 Ekim 2019 Konu Sayısı: 1496

Sanat Eseri Gibi Duvar Kağıt Desenleri

Sanat Eseri Gibi Duvar Kağıt Desenleri

Sanat Eseri Gibi Duvar Kağıt Desenleri

Artık duvar kağıtları değişti, duvar kâğıtlarının sanat eseri niteliği renk ve desenler içerenleri çok moda! Sanat eseri desenlerinin duvar kâğıdı başta olmak üzere bir çok kullanılan eşyaların üzerine basmak hiç şüphesiz birçok sanatçının aklına gelmiştir.

Ama bu konumuzda biz size bu tasarımcıların dünyaca ünlü sanat eserlerinde imzası olan sanatçıdan bahsetmek istiyoruz. Kolombiyada doğan,Barselona’da yaşayan Catalina Estrada’nın tasarladığı muhteşem duvar kâğıdı tasarımıyla ev duvarlarında duvar kağıdı desenlerine meraklı olanları adeta büyüleyen dahi bir sanatçı! Catalina Estrada eserlerinde; canlı renklere, dikkat çekici desenlere,oryantal ve folklorik,tasarımlarına sıkça yer veriyor.Ünlü sanatçının tasarladığı her duvar kağıdı, yastık,şemsiye,hediyelik eşya, valiz,takvim,ajanda ve hatta motosiklet kaskı gibi binlerce ürüne adeta hayat veriyor. Sanatçının tasarımlarını ev dekorasyonlarında ve ticari ürünlerinde kullananlar kişi ve markalar arasında; Paul Smith, Coca-Cola, Microsoft Zune, Sony Music, Mercedes, Lexus, Honda, Paulo Coelho,Lindt,Unicef,Motorola,Chronicle Books,Barcelona Belediyesi,Hindistan Hükümeti ve Londra Belediyesi yer alıyor. Ülkemizde satışı bulunmayan bu özel tasarımlı ürünlere ancak yurtdışı dekorasyon sitelerinden sipariş vererek ulaşabilirsiniz. Bu da sanıyoruz ki bir hayli pahalıya denk gelebilir.Ancak yazımızdan ilham alarak sizde evinizde daha canlı renklerde ve desenlerde duvar kâğıt kullanmaya karar verirseniz, ülkemizde de ithal duvar kâğıdı satan birçok firma yer alıyor, biraz zaman ayırıp dolaşarak mutlaka zevkinize uyacak bir tasarıma rastlayabilirsiniz.Peki ya hiç zevkinize uyan bir duvar kâğıdı bulamadınız ya da belki kendi tasarımınız olan bir deseni duvar kâğıdı hâline dönüştürmek istiyorsunuz o zaman ne olacak.

Duvar Kağıt Desenleri

Bu durumda sticker tarzı duvar kâğıtlarını tercih etmeli ve uygun firmayı araştırıp bularak istediğiniz tasarımda duvar kâğıdını kendinize özel olarak bastırtmalısınız. Tabi bu şekilde bastırtacağınız duvar kâğıdı özel bir teknikle üretildiğinden ve size özgü olacağından mutlaka fiyatı sıradan düz duvar kâğıtlarına göre daha pahalı olacaktır. Dekorasyon meraklısı okuyucularımıza son bir önerimiz ise; canlı renklerde, büyük ve karmaşık desenli duvar kâğıtlarını tercih edeceklerse, mutlaka mobilyalarının ve ev dekorasyonlarının sade, doğal ve açık tonlarda olmasına dikkat etmeleri. Aksi halde eviniz tam bir renk ve desen karmaşasına dönüşecek ve böyle bir atmosfer de kendinizi bir kaos ortamında hissetmenize neden olacaktır aman dikkat!

Catalina Estrada-desenli-duvar-kagitlari Catalina Estrada-desenli-duvar-kagitlari1 Catalina Estrada-desenli-duvar-kagitlari2 desenli-duvar-kagitlari desenli-duvar-kagitlari desenli-duvar-kagitlari desenli-duvar-kagitlari desenli-duvar-kagitlari desenli-duvar-kagitlari desenli-duvar-kagitlari desenli-duvar-kagitlari desenli-duvar-kagitlari

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.