Mekan Aydınlatması Nasıl Olmalı

Mekan Aydınlatması Nasıl Olmalı

Mekan Aydınlatması Nasıl Olmalı Yaşamsal alanlarınızın görselliğini değiştirmek ve basit ortamlardan kurtarmak  ve gösterisi görsel güzelliği arttırmanın en etkili yolu mekanın aydınlatmasını dekore etmektir. Aydınlatma ve aydınlatma aksesuarları bunun için  en iyi seçimlerdir. Mekanınızın gündüz gün ışığının yeteri kadar aydınlatmadığı yerler mevcutsa bunun için neon, floresan gibi aydınlatma biçimlerini tercih etmelisiniz. Bu tercihle hem tasarruf yapıp hem yeterli aydınlatmayı sağlamış olacaksınız.

Genel olarak koridor ve antrelerde geniş bir alan sağlamak için tek düzey bir şekilde yayılan aydınlatmayı tercih etmelisiniz. Koridorunuzun tavanını alçaltmak istiyorsanız direk aydınlatma sistemi kullanmalısınız. Eğer asma tavana sahipseniz yine direk aydınlatma sistemi en iyisi olacaktır. Bu aydınlatma sistemi asma tavanı daha iyi gösterecek belirginleştirecektir.Yatak odalarınızda gözü yormayan loş ışıklar tercihi dinlenebilmenizi kolaylaştırır.

Yemek odalarında daha güçlü aydınlatma tercihi şıklığı ve görselliğin ön plana çıkmasını sağlayacaktır.Oturma odalarınızda televizyonun bulunduğu odanızda ise hafif aydınlatan ışıklar seçerek dekoratifliği modernliği yakalamamız mümkün. Dekoratiflik ve işlevselliği bir arada kullanarak tarza uygun seçimler yaptığınızda görüntüyü bütünleştirip görselliği ön plana getirebilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

0 Shares
Share
Tweet
Pin