Tarih: 04 Aralık 2020 Konu Sayısı: 1416

Küçük Daire Dekorasyonlarında Etkili Çözümler

Küçük Daire Dekorasyonlarında Etkili Çözümler

Küçük Daire Dekorasyonlarında Etkili Çözümler Küçük Daire Dekorasyonları Alanı küçük dairelerin kendi özgü üstünlükleri var özellikle de kiracıysanız düşük kira gibi, kalabalık şehir alanlarında genellikle daire yapıları daha küçük olmakta küçük bir daireye sahipseniz ve kiracı iseniz nasıl dekorasyon yapabileceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa size ufak dekore fikirleri vermek istiyorum.

insanlar genellikle küçük dairesinin olamasını istemese’de sonuç olarak imkanlar doğrultusunda küçük bir dairede yaşamak zorunda iseniz üzülmenize gerek yok akıllıca rahat ve kullanışlı bir şekilde dekorasyonu yapıldığında küçük dairelerde yaşamak daha kullanışlı, deminde dediğim gibi kiracı iseniz kiradan karlısınız daha az ödeyeceksiniz, ısınma maliyeti yönünden,temizlik yönünden küçük olduğu için daha kolay ve çabuk temizleme imkanına sahip olacaksınız.

Şimdi fazla uzatmadan küçük daireniz için etkili kullanışlı dekore etmenin yollarına bakalım. Evinizde öngörülebilir rahat hareket imkanı sunacak şekilde dekorasyon stilleri oluşturmak  önemlidir. Kişisel estetikliği vurgulayarak sizin ihtiyaçlarınıza uygun aksesuar ve mobilya seçimine odaklanmak gerekir. Sahip olduğunuz alanı en iyi şekilde değerlendirmek için vereceğim dekorasyon ipuçlarını izleyin. Eğer küçük bir dairenin dekorasyonunu yapmanın zor olduğunu düşünüyorsanız, küçük bir daire içinde büyük yaşamak nasıl olabileceğinin ip uçları bu konumuzda!

Alanları Dikkatlice Değerlendirin

Tek alanlı küçük bir daire dekorasyonu ilk bakışta, iyi görünebilir. Ancak, bu zamanla alan eşyalarla doldurulduğunda karmaşık ve dağınık görünmesine yol açabilir. Ayrı alanlar tanımlayabilir ve her alanı, belirli bir amaç için kullanabilecek şekilde tasarlamaya özen gösterin. Giriş kapısı arkasına oval ayakkabı rafları ve üzerine dışarıya çıkarken giydiğiniz eşyalarınızı asmak için bir askı koyun.

Depolama ve Saklama

kucuk-daire-depolama

Ekstra depolama için mutfak ve yemek alanları arasına bir büfe yerleştirin. Yatak odasında ve çocuk odasında yatak olarak baza tercih edin bazalar alt kısımlarındaki sandıkları ile size fazla eşyalarınızı depolamanız için etkili bir çözüm olacaktır.

Bir boşluktan yararlanmanın en iyi yolunu planlarken, yatay ve dikey depolama alanlarını değerlendirmek çok önemlidir. Alan en az miktarda kullanılarak en fazla depolama alanı nasıl oluşturulabilir diye düşünülmeli, uzun boylu raflı dolaplar, en etkili çözümdür. Bir kapının iki tarafına karşılıklı raflı dolap sistemi yaptırabilirsiniz. Yada, yerden tavana kadar ulaşan büyük bir dolap olabilir. Bu dolap sistemleri fonksiyonel depolama alanı olabilir ve ortama görsellik katabilir.

Küçük Dairelerde Renk Seçimi

Küçük dairelerde renk seçimini aydınlık olması ve daha ferah görünmesi için açık renk tonları seçmelisiniz. Koyu renkler alanın göze daha küçük görünmesine neden olur. Küçük dairelere renk seçerken, kombineli üç rengi kullanmak alana farklı görsellik katarak renk yansımasından alanın daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Alanı Dar Daireye  Mobilya Seçimi

Ufak dairelerin daha kullanışlı bir hale gelmesinin en büyük etkenlerinden biri olan mobilya seçimidir. Her dairenin yapısına göre mobilya bulmak mümkün tasarımcılar küçük daireler içinde çok güzel ve etkileyici fonksiyonel özellikler taşıyan mobilyalar tasarlamakta, mobilya seçimi alanın ölçüsüne uyumlu ve fonksiyonel özellikler taşıması evin dekorasyonu için faydalı olacaktır. Örneğin salonunuz için şirin minyon bir köşe takımı veya kanepe seçebilirsiniz. Fakat bu köşe takımının veya kanepenin yataklı olması fonksiyonel bir özellik gelecek misafirlerinizi ağırlamanız için size etkili bir çözüm sunacaktır.

Küçük Daire Dekorasyonları
Küçük Daire Dekorasyonları
Küçük Daire Dekorasyonları
Küçük Daire Dekorasyonları
Küçük Daire Dekorasyonları
Küçük Daire Dekorasyonları
Küçük Daire Dekorasyonları
0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Dilara dedi ki:

    Küçük daire sahipleri için etkili çözümler faydalı olacak bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim