Tarih: 10 Aralık 2019 Konu Sayısı: 1503

Koltuk Kumaşlarının Korunması Ve Bakımı

Koltuk Kumaşlarının Korunması Ve Bakımı

Koltuk Kumaşlarının Korunması Ve Bakımı

Koltuk kumaşları diğer kumaşlar gibi değildir. Uzun yıllar kullanılacak tekstil ürünleri oldukları için kullanımı ve korunması gereken uyulması gereken kullanım koşulları vardır. Kullanım şartlarına uyulduğunda daha uzun ömürlü olacaklardır. Aşağıdaki önerilerimizi uyguladığınızda koltuk kumaşlarınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Koltuk Kumaş Bakımı

1)Koltuklarınızı çok güneş ışığına maruz kalan yerlere koymayınız.
2)Güneş ışığı koltuğunuzun kumaşı ne kadar kaliteli olursa olsun zamanla renginde matlaşma ve solma mutlaka olur.
3)Belirli aralıklarda koltuklarınızın kumaşlarını elektrik süpürgesi ile tozunu alınız.
4)Koltuk kumaşlarını silmek için çamaşır suyu ve deterjan kullanmayınız.
5)Koltuğunuzun kumaşının leke olan yerini ıslak ile saf sabun kullanarak siliniz.Kurutmanız gerekirse kurutma makinesi ile fazla yaklaştırmadan kurutabilirsiniz.
6)Koltuklarınızın kompile kumaşlarını silmek istiyorsanız, kadife ve tüylü dokumalı kumaşlarınızda son durulama suyun içine az miktarda sirke koyarsanız. Koltuğunuzun kumaşlarının parladığını göreceksiniz.
7)Döşemelik kumaşlar Arap sabunu,özel şampuanlar,beyaz sabun ile kumaşın su yolu denen hav yönüne doğru silinmeli kurumaya bırakılmalı ve kuruyana kadar üzerlerine oturulmamalı.
8)Gerektiğinde koltuk kumaşlarınızı yıkayabilmeniz için minderlerini fermuarlı yaptırarak kolayca çıkartıp yıkayabilirsiniz.Fakat döşemelik kumaşınızın yıkama özelliği olması gerekmektedir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.