Tarih: 28 Eylül 2020 Konu Sayısı: 1406

Karantinada Evinizde Rahat Ortamlar Oluşturma Fikirleri

Karantinada Evinizde Rahat Ortamlar Oluşturma Fikirleri

Karantinada Evinizde Rahat Ortamlar Oluşturma Fikirleri Televizyonlar korkunç haber başlıkları ile doluyken ve çoğumuz evimizin içinde karantina altındayken,evimizde sakin ve güvende kalmak mümkünken evinizde sakin bir alan oluşturmak her zamankinden daha önemlidir. İşinizi evde takip etme imkanınız varsa Amaç: Bu gün 24 saat ev içinde olsanız da, günün her saatinde yorulmadan çalışma ve sağlıklı huzur verici ortamlar oluşturmalıyız, evinizi daha zaman geçirici ve sıkıcı halden kurtarıp rahatlatıcı bir hale getirin. Evinizi daha sakin hale getirmek için, tüm duyulara uyararak başlayın. Dokunma, koku ve ses dahil. Aileniz ve arkadaşlarınızla daha fazla bağlantı kurarak gelişen haberleri öğrenmek için harcadığınız zamanı sınırlandırmayı düşünün. Aşağıda, daha rahat bir ev ortamı için neler yapabiliriz inceleyelim.

Karantinada Evinizde Rahat Ortamlar Oluşturma Fikirleri

Kendinize Bir Müzik Listesi Hazırlayın

Ruh halinize iyi gelen sizin için anısı olan müziklerin listesini yapın bazı müzikleri sıraya koyun ve kendinizi iyi hissetmediğiniz ve sıkıldığınızda bu müzikleri dinleyerek rahatlamaya çalışın.

Koku Duyguları

Zaman geçirmek ve alışveriş yapmak için gittiğiniz. Bazı mağazaların avmlerin temizlikte kullandıkları kendine has kokusu vardır. Bu kokular devamlı gittiğiniz yerlerde sizde bir alışkanlık yapmıştır sizde neden eviniz için bir tane seçmiyorsunuz? Bu alıştığınız kokuyu evinizde kullanmanız sizi alıp o eylendiğiniz yerlere götürebilir.

Yumuşak Dokulu Alanlara Odaklanın

Tüm evinizi dokusal ve rahat yapmak için,koltuklarınızın ve kanepelerinizin üzerine battaniyeleri ve yastıkları koyun. İster oturma odası kanepenize, ister geçici ofis alanınız olsun, en çok zaman geçirdiğiniz alanlarla başlayın , Bir süredir çıkarmamış olduğunuz yedek battaniyeleri bulmak için dolaba veya saklama alanlarınıza bakın.

Aydınlatmanızı Yumuşatın

Güçlü havai aydınlatma, herhangi bir evde rahat havayı bozabilir. Mümkünse, ana aydınlatmaları kapatın ve gölgeli zemin ve masa lambalarını açın. Lambalarınız ayarlanabilir ayarlara sahipse veya dimmerliyse, bulmaca çözerken,kitap okurken rahatlarken veya aile olarak TV ve film izlerken aydınlatmayı daha düşük bir ayara getirin.

Karantinada Evinizde Rahat Ortamlar Oluşturma Fikirleri

Ekranlardan Arada Uzak Durun

Belki akşam 9’dan sonra veya akşam yemeğinden iki saat sonra, kendinizin ve aile bireylerinizi tv ekranından bilgisayardan ve telefondan uzaklaştırmak için belirli bir zaman belirleyin. Özellikle şimdi, haber başlıklarından uzaklaşmak zor olabilir, ancak eğer yapabiliyorsanız, kendinizi açmak için bir şans vermek ve gözlerinizi dinlenmek için bir fırsat vermek yararlı olacaktır. Farklı meditasyonlar yapın. Sohpet edin varsa ailece toplu oynayabileceğiniz oyun imkanları yaratın.

Karantinada Evinizde Rahat Ortamlar Oluşturma Fikirleri
3 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.