Tarih: 19 Ekim 2019 Konu Sayısı: 1496

İş Yerinizi Taşınmadan Önce Dikkate Alınacak Unsurlar

İş Yerinizi Taşınmadan Önce Dikkate Alınacak Unsurlar

İş Yerinizi Taşınmadan Önce Dikkate Alınacak Unsurlar

Yaşamımızda bir ya da daha çok deneyimlediğimiz en yaygın ve en büyük değişikliklerden biri, ofisi yeniden konumlandırmak ya da taşımaktır. Bu, şehirlerin taşınması, evlerin taşınması veya ofisten taşınması anlamına gelebilir. Bir işiniz varsa, bir noktada iş yerinizi taşıma kararı ile karşılaşmanız muhtemeldir. İşletmenizin kira sözleşmesinin bitmesi kiranın yüksek gelmesi veya büyümesi,gibi unsurlar iş yerinizi taşımanızı gerektirebilir iş operasyonlarınızın belirli bir süre içinde değişmesi ve mevcut ofis alanınızın ihtiyaçlarınızı karşılayamaması nedeniyle kaçınılmazdır. Bu nedenle, iş yerinizi taşıma ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, en iyi fikir ve ip uçları bu konumuzda size yardımcı olacağız ofis alanlarını taşımak için gereken tüm yardım fikrini sunacağız.
İş yeriniz için doğru yeri seçmek en önemli şeydir ve dikkatli bir değerlendirme gerektirir. Tüm paydaşlarınızı ve müşterilerinizi ve ofisinizin yeni yerini nasıl etkileyeceğini düşünmelisiniz. Erişilebilirlik, park alanı ve ulaşım gibi şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca kafeler ve süpermarketler gibi olanaklar da düşünülmelidir.

Teknolojik Gereksinimler

Ofisinizi veya iş yerinizi yeniden konumlandırırken bir başka önemli nokta da, tesislerdeki teknolojik altyapının seviyesi ve bunun iş gereksinimlerinize uygun olup olmadığıdır. Değilse, uzun vadede büyük kurulum maliyetleriyle karşı karşıya olmanız gerekecektir. Göz önünde bulundurulması gerekenler arasında soğutma sistemleri, ısıtma, kablosuz bağlantı, servis sağlayıcılar, bilgisayar / telefon, güvenlik ve telefon sistemleri yer almaktadır. Tüm bu sistemlerin, çalışanların yeni ofise taşınmadan önce titizlikle test edilmesi gerekir, böylece günlük operasyonlarınız sorunsuz bir şekilde ilerlemesine faydalı olacaktır.

Ofis Alanları

Personelinizin mesai saatini ofistemi geçirecek? Yoksa zamanlarının çoğunu dışarıda mı ?geçirecekler çalışanlarınızın sandalyeler, masalar, kabinlere ihtiyaç duyacakları geleneksel bir iş istasyonuna mı ihtiyaç duyacaklar yoksa esnek bir kuruma mı ihtiyaçları olacak? İş türüne ve çalışanlarınızın üstlendikleri iş türüne bağlı olarak, bu sizin ihtiyaç duyacağınız ofis alanını belirler.
Ek olarak, gerçekten ne kadar alana ihtiyacınız olduğuna bakmak da önemlidir. Alan ne kadar büyük olursa o kadar kirası yüksek olur. Bu nedenle, bir rehber olarak her bir çalışanın yanı sıra mutfak alanı, depolama ve toplantı odaları için yaklaşık 10m tahmin etmelisiniz.

Mobilya Seçimleri

Yeni bir ofise taşınarak yeni mobilyalar almanız mı ? gerekiyor. Yeni ofisin yerleşimi oldukça farklıysa, mevcut mobilyaların yeni ofis alanlarına sığmayacağı veya daha geniş alana taşınmış olabileceğiniz anlamına gelebilir.
Eğer yaratıcı bir sektörde iseniz, bir açık plan ofisi, bazı boşluk alanlarıyla daha fazla iş gücüne izin verecektir. Öte yandan, bazı hassas konuları ele alan bir işletme için, gizlilik için pratik bölüm gibi daha pratik bireysel ofisler gerektirebilir.

İş gücü Gereksinimleri

Yeni bir ofis alanına bakarken, mevcut iş gücü gereksinimlerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ofisinizi tamamen farklı bir alanda ağır bir şekilde hareket ettirmeye karar verirseniz, bazı çalışanlarınız ayrılmaya karar verebilir. Bu nedenle, personelinizi korumak istiyorsanız, yer hakkında herhangi bir karar vermeden önce bunları dikkate almak daha iyi bir fikirdir.

İş Kültürü Ve Marka

Ofis ortamınız işletmenizin markası hakkında çok şey söylüyor, bu nedenle yeni ofisi ziyaret ettiklerinde çalıştığınız müşterilerinizle iletişim kurduğunuz mesaj türünü düşünmek çok önemlidir. Ofis, iş kültürünü büyük ölçüde etkileyebilir. Yani, kurmak istediğiniz kültür türünü ve yeni ofisin nasıl kurulacağını düşünün. Çalışanlarınız için cazip bir ofis alanı yaratmanın yanı sıra verimliliği artıracak yaratıcı ofis ortamı arasında bir denge bulmak çok önemlidir.

Gerekirse Profesyonel Yardım Alın

Yeni bir ofise taşınmak oldukça sıkıcı bir iş olabilir ve bazı profesyonel taşıma firmalarından yardım alabilirsiniz. Hem fiziksel hem de zihinsel rahatlama sağlayacaktır. Ofis ve iş yerlerini taşımak hem sizin hem de iş gücünüz için oldukça stresli bir deneyim olabilir, ancak size yeni bir başlangıç ​​fırsatı da sunar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Burcu dedi ki:

    Teşekkürler,başarılar dileriz.