Tarih: 19 Eylül 2020 Konu Sayısı: 1404

Fayans Döşeme Tekniği

Fayans Döşeme Tekniği

Fayans Döşeme Tekniği banyonuzun dekorasyonunu değiştirmeye fayanslarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Fayans döşeme tekniği eskimiş fayansların yenilemeye ihtiyacı olabilir veya renklerinden sıkılmış olabilirsiniz. Banyonuza daha çekici görünümler katabilirsiniz.

Fayans Döşeme İşlemi

Fayans döşeme işlemini eğer uğraşmak istiyor iseniz biraz el beceriniz varsa kendiniz bile yapabilirsiniz.O zaman nasıl yapacağınız hakkında biraz ip ucu verelim. Bir keski alın keskiyi 15 derece yaklaşık olarak baş parmak ve işaret parmağınızın arası kadar bir açıya ayarlayın daha sonra keskileme işlemi ile fayansları kırmaya başlayın.

Diğer türlü kendinizi boş yere yormuş olacaksınız. Fayanslarınızı kaldırdıktan sonra üzerine ince bir sıva uyguluyoruz bunu yapmamızın nedeni zeminin düzgünlüğünü sağlamak ve pürüzsüzleşme düz bir hal alması sağlıyoruz. Sıvanın kurumasını bekleyip daha sonra yeni zemini yani sıvanın kalan pürüzlerini gidermek için zımparalama işlemi yapmaya zeminin pürüzünü aldıktan sonra. Şimdi geldik uygun yalıtım malzemesi seçmenize bu konuda size nalburunuz yardımcı olacaktır. Yalıtım malzemesini alıp sıvanın üzerine kullandıktan sonra ki aşama fayans yapıştırıcı harcı. Burada önemli olan nokta sıvaya değil fayansa macun sürmek ve bir diğer önemli nokta sıvanın kesinlikle tozlu olmaması gerekiyor.

Fayans döşeme

Fayans döşeme işleminde macunu sürmeden önce bir geometrik hesaplama yapmanız lazım yani 2 fayans artı yarım fayans gibi. Bu işlemleri yaptıktan sonra fayansınızı temizleyip kurumasını bekliyorsunuz ve fayansların yanlarına şap denilen sıva şekli bir malzeme doldurup kurumasını bekledikten sonra banyonuzun fayansları yenilediniz demektir tebrikler.

fayans döşeme tekniği

10 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.