Farklı Değişik Mimari Yapılar

Farklı Değişik Mimari Yapılar

Farklı şekillerde, iddialı tasarımlar, yeni malzemeler ve yeni farklı stiller ile bugün inşaat, modern mimarisi ile farklı görsel boyutlara gelmiş . Binaların amacı, her zamanki bina görünümleri yanı sıra farklı tasarım ve görünümler yaratmak. Burada farklı ülkelerdeki değişik 10 en muhteşem bina modellerini görelim dedim.

Kübik Evleri, Rotterdam, Hollanda

Dans Binası, Prag, Çek Cumhuriyeti

‘Dans Binası’, Prag şehir merkezinde yer almaktadır Nationale-Nederlanden binaya verilen addır. Kanadalı Frank Gehry ile Hırvat-Çek mimar Vlado Milunić tarafından tasarlanan bina 1996 yılında tamamlanmıştır. 1945 yılında Prag Bombalama sırasında yıkılan bir binanın yerine inşa edilmiştir.

Ufo ev, Sanjhih, Tayvan

 

Kansas City Halk Kütüphanesi, Missouri, Birleşik-Devletleri

Kansas şehri şehir kütüphanesi ziyaret etmek için teşvik amaçlı tasarlanmış bu bina Kansas şehrindedir.

Ferdinand Cheval Palace  ideal Sarayı, Fransa

 

Ferdinand Cheval Palace, kendi mezarı olarak  tasarlatmış, Fransada, inşa edilmiştir. Onun ideal Sarayı, şimdi dünya çapında bilinir.

Forest Spiral Hundertwasser Binası, Darmstadt, Almanya

Forest Spiral Hundertwasser 2000 yılında inşa edilmiştir. Avusturyalı mimar ve ressam tarafından tasarlanan, Friedensreich Hundertwasser binada 105 daire vardır. Özellikleri renkli ve organik bir tasarımı vardır.

Guggenheim Müzesi, Bilbao, İspanya

Kanadalı ve Amerikalı mimar Frank Gehry tarafından tasarlanan modern ve çağdaş görünüyor. Nervion River Guggenheim Müzesi tarafından inşa ettirildi. Binanın görünümü gemiyi andırıyor.

Ripley Binası  Kanada

Çarpık Ev, Polonya

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

0 Paylaş
Paylaş
Tweet
Pin