Tarih: 01 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1406

Evinizin Yaz Temizliği Ve Bakım İşleri

Evinizin Yaz Temizliği Ve Bakım İşleri

Evinizin Yaz Temizliği Ve Bakım İşleri

Yaz aylarında günlerin uzun olması havanın geç kararması ekstra zaman kazandırdığı için yazın evimizin dekorasyonlarını tamamlamamız için en güzel zamanlardır. Hem işyeri tatilleri genelde yazın yapıldığından on beş günlük iznimizin bir haftasını evimizin dekorasyon temizlik işlerine bir haftasını kendimize ayırabiliriz. Dekorasyon ve kapsamlı temizlik işleri kıştan planlanır yaz aylarında uygulanır. Bazende planlar tatil tatlı gelir dekorasyon ve bakım fikirleri iptal edilir.

Bu yaz izne çıkmadıysanız evinizin ihtiyacı olan dekorasyon ve temizlik bakım işlerini askıya almayın. Vereceğimiz fikirlerle evinizin temizliğini ve bakımını daha zevkli ve kolay bir şekilde bitireceksiniz. Evimiz için bakalım ne gibi işler yapabiliriz tatilimizde ayırdığımız zaman boyunca;

boya-badana-yaz-temizligi

Boya Badana işleri

Boya badana, yaz aylarında sıcak olduğu için pencere açılır ve yapılan boya kokusu ve kuruma işlemi cam açılarak çabuk yapılabilir. Boyayı kendiniz yapacaksanız bu iş karmaşık ve zor gibi görünsede değildir, dikkatli yapılmalıdır ve doğru araçları kullanarak, uygulama yapmak kolaylık ve pratiklik sağlar günümüz koşullarından diğer ihtiyaçlar için tasarruf sağlamak adına çoğu ev sahibi bu boya işlemlerini kendisi yapmaya çalışmakta ilk odada size zor gelsede işleme alıştığınızda diğer bölümlerde sizi fazla zorlamayacaktır.

Çatı teras kiler ve diğer depolama alanlarının bakımı temizliği

Çatı teras kiler ve depolama alanı için ayırdığınız bölümlerin düzenlenmesi her evin Pandora’nın kutusu, gibi yerlerdir. Depolama alanı için ayırdığımız yerler bu yerler kent yaşamındaki küçük evlerde genel kullanılmayan küçük tuvaletlerin olduğu yer depolama alanı olarak kullanılır. Yıl boyunca ele ne geçerese atılarak karmaşık ve içine girilmez hale gelir neyin nerde olduğu bulunmaz! buraların bakımı temizliği ve düzenlemesi yapılabilir.

gardirop-bakimi-temizligi

Giysi dolaplarının bakımı ve düzenlenmesi

Yıllardır alınan nice elbiseler giysiler katlanarak kenara konmuş yığılmış yer kaplayan gardıroplarınızda bulunan fazla artık işimize yaramayan giymediğimiz giysilerimizi ayırarak dolapta yer kazanmak için düzenlemeliyiz ve kışlık elbise düzeni kurmak ve kışlık ihtiyaç listesi çıkartmalıyız gardırop düzenimizide bitirdikten sonra devam ediyoruz.
Ağır kumaşları yıkama ve kış sezonuna hazırlama battaniye ve yorgan gibi kuruması zor olan tekstil eşyalarımızın bakımı ve temizliğine başlıyoruz, yaz ayları çabuk kurutmak için en güzel zamanlar havalar serinlemeden bu işleride yapmakta fayda var. Ayrıca kirlenmiş koltuk kumaşlarınızı silmek dezenfekte etmekte çabuk kurumaları için yaz ayları en iyi zamandır.

banyo-mutfak-fayans-temizligi

Banyo mutfak fayans temizliği

Mutfak ve banyonuzun fayans temizliği iş hayatının yorgunluğu ve zamansızlığın verdiği boş vermelerin yaşandığı günlerin geçmesiyle fayans yüzeylerinizin kararması ve derz aralıklarının kirlenmesi banyo ve mutfaklarınızın yüzeylerinde hoş görünmeyen görüntülerin ortadan kaldırılması için fikirler, iyice temizlemek için kullanabileceğiniz ürünler kabartma tozu ve çif kullanabilirsiniz iyice fayans ve derz aralıklarını temizleyerek tamamen sterilize ederek tertemiz banyo ve mutfak yüzeylerine kavuşabilirsiniz.

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.