Tarih: 27 Eylül 2020 Konu Sayısı: 1406

Evinizi Evcil Hayvan Bakmak İçin Hazırlama

Evinizi Evcil Hayvan Bakmak İçin Hazırlama

Evinizi Evcil Hayvan Bakmak İçin Hazırlama Sadece yalnız olduğunuz için değil, evcil hayvan beslemek için en iyi zaman şimdi olabilir. Evde daha fazla zaman geçirmek, evcil hayvanınızın yeni yuvasına daha hızlı uyum sağlamasına yardımcı olacaktır. Ancak bu kolay bir karar değil.Çok sorumluluk isteyen bazı şeyleri göze almanız gereken bir tercihtir. Yeni bir evcil hayvan istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek evinizde evcil hayvanınız için hazırlık yapmanız gerekir.

Evcil Hayvanınız için Güvenlik Önlemleri

Yeni aile üyesini eve getirmeden önce, evinizi evcil hayvanınıza uyumlu koşullara sahip olup olmadığından emin olmalısınız.Telleri ve ortada açıktaki elektrik kablolarını gizleyin, tüm temizlik ürünlerini saklayın, hava geçirmez çöp kutuları satın alın ve kapaklı bölümlerde muhafaza edin. Evcil hayvanların yanlışlıkla yutmasını önlemek için küçük eşyalar (takılar gibi) ulaşılamayacak bir yerde saklanmalıdır. Ek olarak, dekorasyonlarınız raflardan oluşuyorsa kolayca devrilebilir veya düşebilirse, bunları güvenli bir sisteme dönüştürmelisiniz.

Evcil Hayvanınız İçin Bir Yer Hazırlayın

Hepimiz gibi, evcil hayvanların da korktuklarında, stresli olduklarında ya da sadece biraz yalnız kalmaya ihtiyaç duyduklarında çekilebilecekleri bir yere ihtiyaçları vardır. Bir sığınak veya güvenli bir alan olarak düşünün. Evinizde bir tur atın ve evcil hayvanınızın büyük olasılıkla nerede yatmak isteyeceğini tahmin etmeye çalışın. Bazı oyuncaklarla birlikte oraya bir sepet veya yatak koyarak evcil hayvan alanı olarak belirleyebilirsiniz.

Bahçe Güvenliğini Kontrol Edin

Bir bahçeniz varsa, kontrol etmeniz gereken ilk şey , çitinizin yeterince güvenli olup olmadığı ve evcil hayvanınızın komşunun bahçesine atlayamayacağı veya dışarı kaçmayacağı şekilde her yeri kapalı olmalı Özellikle bir kedi düşünüyorsanız, evcil hayvan kapısı da kullanışlı olacaktır.

Ev Bitkileriniz İçin Özel Yer Ayarlayın

Evcil hayvanlar meraklı yaratıklardır ve bitkilerinizi çiğnemek onlara cazip olma ihtimalleri yüksektir. Ne yazık ki, en yaygın ev bitkilerinden bazıları begonviller, aloe, zambaklar evcil hayvanlar için toksiktir. Bir bitki aşığıysanız, sadece bitkileriniz için bir oda ayarlamalısınız veya onları ulaşamayacakları yüksek raflara koymayı düşünün.

Yerinde Kuralları Belirleyin

Evcil hayvanınız için yasak olan odalar olup olmadığına karar verin ve eğer bir kedi alıyorsanız, masa veya tezgah gibi yüzeylerde buna izin verilip verilmeyeceğine karar verin. Aile veya sadece ev arkadaşları gibi başka insanlarla yaşıyorsanız, özellikle evcil hayvanın beslenme programı söz konusu olduğunda, onların da kuralların farkında olduklarından emin olun. Evcil hayvanınızı eve getirmeden önce bu kurallara karar vermek en iyisidir , çünkü rutindeki herhangi bir değişiklik daha sonra evcil hayvan için endişeye neden olabilir.

Evcil Hayvan Aksesuarlarını Satın Alın

Kedilerin bir tuvalet için kum kutusu ve yanı sıra tırmalama direğine ihtiyacı olacaktır. Köpekler için, kaybolmaları halinde, köpeğin adı ve iletişim bilgilerinizin yazılı olduğu bir tasma satın almanız gerekecektir. Evcil hayvan maması su ve yiyecek için ayrı kaplar da listede yer almalıdır. Kaseler için metal daha iyi bir alternatiftir çünkü plastik kolayca çizilebilir ve bakteriler için bir üreme alanı haline gelebilir. Bir evcil hayvan kıl toplama fırçası da kullanışlı olacaktır.

Oyuncakları Unutmayın

Evcil hayvanınızın yeni evindeki ilk günü olabildiğince keyifli geçmelidir, bu nedenle bazı oyuncaklar alın. Kedi yavrusu ediniyorsanız, diş çıkarırken eşyalarınızı çiğnemelerini engelleyecek, çiğneme oyuncakları özellikle önemlidir.

1 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.