Evde Çalışma Ofisinizi Tasarlama Fikirleri

1 Paylaşımlar

Evde Çalışma Ofisinizi Tasarlama Fikirleri Bazı insanlar çalıştıkları iş yerlerinin kendilerine sunduğu evde çalışma imkanı ile veya kendi işlerini evde çalışma ofisi, alanları oluşturarak sürdürmeye devam ediyor. Özellikle de Covid-19 salgını sırasında neredeyse tüm şirketler çalışanları için evde çalışma yürüttü. Bu, Covid-19 salgının 2. ve 3. dalgalarından bahsedilirken her şeyin normal bir şekilde ilerlemeye devam etmesi ve her şirketin evde çalışarak bu pandemi ile hayatta kalabilmesi için evdekal çalışma yöntemi hastalığın seyrine göre devam edecek. Umarım diğer dalgalar havaların soğuması ile tekrarlamaz. Ama hiç aklınızda çalışmanızın kalitesini ve verimliliğini koruyabilecek bir ev ofisi yaratmayı hayal ettiniz mi? En iyi adım, çalıştığınız her işi destekleyebilecek bazı mobilyalarla bir ev ofisi düzenlemektir. Bir ev ofisine sahip olmak, evde bir çalışma ofisi oluşturmak herkes için bir zorunluluk haline gelebiliyor.

çalışma masası modeli

Evde çalışma hayatınızı devam ettirseniz bile odaklanabilmeniz için sahip olmanız gereken masa ve sandalye modellerini sizin için araştırdık. Konsantrasyonunuzdan ödün vermeden evde çalışırken rahat bir atmosfer yaratın, evinizi favori bir ofis alanına dönüştürecek ve çeşitli yönlerde yardımcı olabilecek mobilya seçimleri önemlidir.

Çalışma Koltuğu Seçimi

Ofis koltukları, evde çalışma ofisi oluşturmada önemli bir mobilya parçasıdır. Vücudunuzu doğru şekilde destekleyebilecek rahat bir ofis koltuğu seçin. İster bel, ister baş desteği veya İskandinav tarzı minimalist bir sandalye ile rahatlamayı seven bir kişi olun, ofis koltuğunun tasarımı ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Bilgisayarınızın veya masanızın önünde saatlerce oturmanıza rağmen iyi bir ofis koltuğu sizi evinizde rahat ve konforlu çalışmanızı sağlayacaktır.

çalıma odası çalışma koltuğu

Çalışma Masası Seçimi

Evde çalışma ofisi için masanız yoksa, çalıma masasnızın seçimi önemlidir. Çalışma masası sıradan masalardan farklıdır, çünkü tüm çalışmalarınızı karşılayacak bir işlevi vardır. Ofis masaları genellikle çalışırken ihtiyaç duyacağınız önemli dosyaları saklayabilen çekmece ve rafları olmalıdır.

çalıma masası ahşap

Dolap Ve Raf Seçimi

Bazı ofis işleri, çeşitli amaçlar için geniş bir alan gerektirir. Bu yüzden daha fazla dosya, ve evrak ofis ekipmanı saklamak için ek dolaplara ve raflara ihtiyacınız var.

çalıma odası dolap
Masa Lambası Seçimi

Fonksiyonlu masa lambaları, özellikle gece çalışmalarınızı aydınlatmak için çok yararlı bir masa lambası, masa lambası da evdeki çalışma ofisinizi güzelleştirecek dekorun bir parçası haline gelir. Gözlerinizin yorulmasını önlemek ve konsantre olmanıza yardımcı olmak için çalışırken iyi bir ışık veren masa lambası seçimi yapın. Bir kaç kademeli hareket eden istediğiniz yere ışığı yansıtmanızı sağlayacağınız masa lambası seçimi yapmanızda fayda var.

çalıma masa üstü lamba
1 Paylaşımlar