Enerji Tasarrufu Sağlamak İçin Tasarruf Planları

Enerji Tasarrufu Sağlamak İçin Tasarruf Planları Her ay büyük Enerji Faturaları Ödemekten Bıktınız mı? Akıllı Ev Sistemi ile Büyük Tasarruf Sağlayabilirsiniz. Günümüzün hayat koşulları nedeniyle bir çok ev sahibi aylık enerji maliyetleri konusunda endişeli. Her ay faturalara gelen zamlarla birlikte elektrik faturasının büyük bir yüzdesi aydınlatma ısıtma ve soğutmaya gidiyor. Diğer faturada doğal gaz ve su faturası hepsi aile bütçesinin belini büküyor. Bazen, maliyet özellikle sıcak veya soğuk aylarda yüzlerce liralara kadar çıkabilir. Birçok insan enerji faturalarını azaltmak için önlemler almış olsa da, diğerleri makul olmayan yüksek faturalar ödemeye devam etmektedir.

Yüklü Gelen Faturalar

Son kez seni sinirlendiren ve bütçeni zorlayan bir enerji faturasına sahip olduğunu düşün. Büyük faturanın gerçekten size ait olup olmadığını merak ederek geri adım attınız. Enerji şirketini ararsınız ve müşteri temsilcisi tam adınızı ve sayaç numaranızı okuyarak size ait olduğunu onaylar. Hala ikna olmadınız mı? Büyük olasılıkla bir enerji dostu bir eve sahip değilsiniz. Hafta içi, farklı şeyler deniyorsunuz. Ampulleri değiştirirsiniz, ihtiyacınız olmadığında aletleri ve lambaları kapatırsınız. Birkaç gün sonra kombinizin bakımı için bir yetkili çağırır ve bakımını yaptırırsınız. Bu doğru yönde atılmış bir adımdır, ancak uzun vadede enerji faturalarını azaltmak için yeterli değildir.

Akıllı Ev Sistemleri ve Isı Yalıtım

İhtiyacınız olan şey, evinizi enerji tasarruflu ve çevre dostu bir alana dönüştürebilen beş güçlü sistemden yararlanan Akıllı Ev Teknolojisidir. İlk adım,ısıyla ilgili evinizin ısı yalıtımlı olup olmadığını araştırın yoksa ısı yalıtımı doğalgaz ile ısınma maliyetlerini büyük oranda düşürecektir. ikinci adım verimli ayarlamalar yapan ve enerji kullanımını azaltan programlanabilir bir termostat kurmaktır . İhtiyaçlarınıza göre açılıp kapanabilen motorlu pencere panjurları ve akıllı telefon aracılığıyla elektrik enerjisını kontrol etmenizi sağlayan kombinizi ve diğer ev aletlerinizi açıp kapatabileceğiniz uzaktan kumanda edilebilen akıllı ev sistemlerini evinize entegre ettirmeyi düşünün bu sistemler maliyetini tasarruflarınız sayesinde kısa zamanda kendini amorti edecektir.

Enerji Tasarrufu Sağlamak İçin Tasarruf Planları 1