Doğal Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları

Doğal Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları

Duvar kaplamasında kullanılan ahşap masif  yada sıkıştırılmış olarak üretilen paneller döşenecek duvara ve ihtiyaca göre çeşitli kalınlıklarda ve büyüklüklerde olmaktadır. Duvarlarda çok sayıda kolon ve farklı orantılarda girintiler çıkıntılar bulunuyorsa ince levhalar halinde imalatı yapılan paneller montaj süresini kısaltmak ve işçilik maliyetini düşürmek açısından tercih edilebilir. Bu tip ince paneller esnek özelliklere sahiptir, ve levhayı kesmeye gerek kalmadan kolonlarınızın üzerine montalayabilirsiniz.

Duvarlarınızda daha ve doğal ahşap bir görünüm elde etmek için masif ağaç karolarından oluşan seramik karolarına benzeyen çok çeşitli model ve renklerde ve kalınlıklarda üretilen karo paneller düşünebilirsiniz. Ancak bu tip karoların duvarlarınıza döşemeniz için duvarlarınızın çok düzgün olması gerekmektedir.Seramik kaplanan duvarlarda olduğu gibi sıva işlemine gerek duyulabilir. Eğer döşenecek duvarın yüzeyinde herhangi bir sorun yoksa döşeme işlemine hemen başlanabilir. Bir diğer duvar kaplama seçeneği ise zemin kaplamalarında kullanılan “rabıta” gibi ağacın belirli uzunluklarda duvar yüzeyine döşenmesidir. Bunun için yine masif ahşap yada lamine kaplama ürünleri kullanılabilir. Ahşap duvar kaplamalarının zemin kaplamalarından çok bir farkı yoktur. Zemin üzerine uygulanan ve pek çok yerde satışı yapılan zemin kaplamalarının tamamı duvar kaplaması için kullanılabilir. Sizin için farklı model ve modellerde doğal ahşap kaplanmış mekan tasarımlarını inceleyin.

Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları Ahşap Kaplama Duvar Tasarımları