Tarih: 22 Ekim 2019 Konu Sayısı: 1496

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Dekorasyonda Yapılan Hatalar

Ev dekorasyonu yapılırken sık yapılan dekorasyon hatalarını madde madde inceleyeceğiz. Yapılan hatalar genellikle benzerdir. Bunlar genellikle çok önemli hatalar olmasa da bazen çok kötü sonuçlar da doğurabiliyor.

1. Dekorasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hem görsel güzelliğin hem de kullanılışlığın en üst düzeye çıkarılmaya çalışılmasıdır. Genellikle bunlardan biri ihmal edilmektedir.

2. İlk önce mobilya ve duvar renginizi belirlemelisiniz.Daha sonra halı ve perdeleri seçmek en doğru yoldur.

3. Dar mekanları duvarlarında ve zeminlerinde koyu renkleri kullanmayın.Koyu renkler mekanların daha ufak ve karanlık görünmesine sebep olur. Açık renk tercihi küçük alanları daha ferah ve aydınlık gösterir.

4. Banyo zeminlerinizde mat fayans kullanın. Banyo zeminindeki parlak yüzeyli fayanslar ayağınızı kaydırabilir.

5. Küçük banyolarda küçük ebatlı seramikler kullanmaya dikkat edin. Bu banyonuzu daha geniş gösterir

6. Mutfak tezgahınızın yüksek olmamasına dikkat edin. Yüksek mutfak tezgahında yemek yapan hanımların kolları çabuk yorulur.

7. Ahşap veya amerikan kapı yaptırırken zeminden yüsekliğini iyi ayarlatın. Kapı açıldığı zaman yerde halı olup olmadığını göz önünde bulundurarak yükseklik ayarlamasını ona göre yapın.

8. Giriş kapı zeminini yaptırmadan çelik kapı yaptırmayın. Zeminden önce çelik kapı yaptırımı holünüze seçeceğiniz zemin malzeme yüksekliğini kurtarmayabilir.

9. Kapılarınızın arkalarına hemen bir kapı stobu alın. Geciktirmeyin, aksi takdirde duvarlarınız zedelenir.

ev-dekorasyon-hatalari

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.