Tarih: 23 Ağustos 2019 Konu Sayısı: 1480

Çocuk Odaları İçin Renk Ve Boya Türü Seçimi

  • 24 Nisan 2016
  • 4.244 kez görüntülendi

Çocuk Odaları İçin Renk Ve Boya Türü Seçimi

Çocuk Odaları İçin Renk Ve Boya Türü Seçimi

Çocuk odalarınızda hangi renk tonunu seçmelisiniz. Genelde kız çocuk odalarına pembe, erkek çocuk odalarına ise mavi renk tonları kullanılır ancak çocukların çoğu mavi renkle boyanmış odada huzursuz olur.

Ayrıca ortamı tanımaya çalışan bebekler için gözü yorucu bir renk tonudur, çok canlı ve koyu renklerden uzak durulmalıdır. Çocuk odalarınıza boya türü seçerken, insan ve çevre sağlığına zararı olmayan su bazlı boya türleri, kokusuz boyalar tavsiye edilir. Renk seçimi yaparken eğer bebek odası için boya seçecekseniz ortamı fark etmeye başlayan bebekler için gözü yorucu, çok canlı ve koyu renklerden uzak durulmasını önerilmektedir. Mantar üremesi özellikle uzun vakit geçirilen, yatak odalarında insan sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Çocuk Odası Duvar Boya Renkleri

Solunduğunda ciğerlerde bir mantar hastalığı olan Aspergillosis’e yol açıyor. iç cephe boyası seçerken içerdiği küf ve yosun önleyici madde özelliği taşıyan küf-mantar oluşumunu önleyerek astımlılar için rahatlama sağlayan özellikleri bulunan boyaların kullanılması önerilir. Bu özellikleri taşıyan boyalar fotokatalik yapısıyla Kalia, ışık ile aktive olarak, hava ile duvar yüzeyine taşınan sigara dumanı, kalorifer izi gibi zararlı madde ve kokuları parçalayarak yok ediyor. Böylelikle oda havasını temizliyor ve duvarların uzun süre temiz kalmasını sağlıyor, silinebiliyor ve leke tutmuyor…
duvar-boya-secimi

0 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.