Tarih: 01 Ekim 2020 Konu Sayısı: 1406

Bulaşıklarınızı Bulaşık Makinenize Doğru Yerleştiriyormusunuz?

Bulaşıklarınızı Bulaşık Makinenize Doğru Yerleştiriyormusunuz?

Bulaşıklarınızı Bulaşık Makinenize Doğru Yerleştiriyormusunuz? Hepimizin kendi özel bulaşık makinesi doldurma yöntemi mutlaka vardır. Bulaşık makinenize bulaşıklarınızı en iyi temizlenecek şekilde koyduğunuzdan eminmisiniz. Sağlıklı en iyi temizliği sağlamak için bulaşık makinesine bulaşıkların nasıl dizileceği konusunda bir kaç fikir hazırladık.

Bulaşık makinenizi doğru bir şekilde bulaşıkları dizmek ve etkili bir şekilde çalışabilmesini sağlamak için çok önemlidir. Aşırı doldurma veya yanlış yere ve yanlış açıda yerleştirme, yıkama bitene kadar bulaşıkların kurumamasına neden olabilir.

Bulaşık Makinesine Bulaşıklar Nasıl Dizilir

Bulaşık makinesine tabak, bardak,kaşık çatal ve diğer şeylerin,doğru şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Üst üste yığmak yerine, bulaşık makinesinin içindeki su fıskiye kollarının tüm alanları etkili bir şekilde suyun temas etmesine izin vermelisiniz. Dahası, fıskiye kollarını engelleyecek hiçbir şeyin olmadığından emin olmak her zaman önemlidir. Herhangi bir engel serbestçe dönmelerini engelleyecektir. Örneğin uzun bir kaşık, bir tava sapı veya büyük boy bir tabak.

Bulaşık Makinesinde En İyi Temizliği Sağlamak

Aynı eşyaları bir arada gruplamak yerine, çatal bıçakları karıştırmak tavsiye edilir, çünkü bu suyun tüm alanlara ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Buna ek olarak, çatal bıçakların tutamakları yukarı, bazıları da aşağıya bakacak şekilde değiştirilmelidir. Bulaşık makinesine koyulan tüm eşyaların etkili bir şekilde yıkanıp kurutulmasını sağlamak için doğru açıda yerleştirilmesi çok önemlidir.

Bulaşıklar Nasıl Dizilmeli

bulaşık makinesi doldurma

Bardak ve kaseler gibi eşyalar bulaşık makinesine dikey olarak yerleştirilirse, su içeride toplanacak ve döngü bittikten sonra ıslak kalacaktır. Bardak ve küçük kaseler de en iyi bulaşık makinesinin üst rafına yerleştirilir. Spatula ve servis kaşığı gibi uzun mutfak eşyaları söz konusu olduğunda, bunlar üst rafın yanına koyulduğunda en etkili şekilde temizlenir. ‘
Dahası, bulaşık makinesinde yıkanabilir plastikleri korumak için, her zaman bulaşık makinesinin üst rafına, herhangi bir ısı kaynağından uzakta yerleştirilmelidir’ demeye devam ediyor.
Tabaklar, servis kapları, tencere ve tavalar gibi daha büyük eşyalar bulaşık makinesinin alt rafına yerleştirilmelidir.
Suyun serbestçe akmasını ve suyun tüm alanlarına ulaşmasını sağlamak için bulaşık makinesinde yıkanabilen doğrama tahtaları ve arkaya ve yanlara servis tabakları gibi öğelerle yerleştirilmelidir.
Kaplar, kaseler gibi eşyaların tümü aşağıya bakacak şekilde yerleştirilmelidir, bulaşık makinesinin fıskiyesi suyu aşağıdan yukarı püskürtme yaptığı için bu nedenle daha güçlü temizleme yapacaktır.

bulaşık makinesi doldurma
2 Paylaşımlar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.