Tarih: 16 Ekim 2019 Konu Sayısı: 1495

Boya Türleri Ve Özellikleri Nelerdir

Boya Türleri Ve Özellikleri Nelerdir

Boya Türleri Ve Özellikleri Nelerdir

Saten Boya Nedir?

Sentetik esaslı boya türüdür, çabuk kuruyan iyi yapışma özelliklidir, kapatma gücü yüksek boya türüdür, dayanıklı, yarı mat son kat boya türüdür. Saten, dekoratif renkleri, dayanıklılığı ve silinebilme özelliği ile iç duvar boyamalarında, vitrin, tavan, ahşap ve metal yüzeylerin uygulamaları için ideal boya türüdür.

Plastik Boya Nedir ?

En çok kullanılan iç cephe duvar boyasıdır. İç cephe duvar yüzeylerinde, tavanlarda, eski boyalı duvarlarda, kireç badanalı duvarlarda, sıvalı, briket ve beton duvarlarda kullanılır.Badanalama, kireç ile suyun karıştırılması ile elde edilen boya türüdür. iç cephe duvar boyama dekorasyonlarında kullanılır.Bu boya türü yıkamaya karşı dayanıklı boyalar değildir.

Yaglı Boya Nedir?

Yağlı boya Parlak Son kat Boyadır. Sentetik esaslı boya türüdür. Mekanların  iç ve dış cephe, metal veya ahşap yüzeylerde betonarme yapıların korunabilmesi ve dekoratif görünüm kazandırılması için kullanılan boya türüdür, sentetik, parlak son kat boyadır. Mükemmel yapışma, esneklik, dayanım özellikleri ile yüksek örtme gücüne sahip boyalardır. Saten alçısı, macunu ve astarlaması gibi boyanacak zeminin hazırlığı yapılmış her türlü iç ve dış cephe metal yüzeylerde, ahşap ve betonarme yüzeylerde, yüzey koruma ve dekoratif ve temiz görünüm sağlamak  amacı ile kullanılır.

Diş Cephe Boyası Nedir ?

Sıva yapılmış her türlü beton duvar, ytong, briket, eternit gibi yapı elemanlarının dış yüzeylerinde koruma sağlamak görüntüsünü değiştirmek amaçlı kullanılan boyalardır, izolasyon amaçlı olarak kullanılır. uygulandığı duvarları hava  koşullarına karşı dayanıklı, esnek ve örtücü bir tabaka oluşturur. Yağmur, nem, güneş ışınları ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine karşı korur, hava şartlarına dayanıklıdır.

Printing press inks, cyan, magenta, yellow

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.